Call of Duty Modern Warfare III było robione w pośpiechu? Raport odkrywa tajemnice

Call of Duty: Modern Warfare III z dziwnym problemem z płytą na PS5
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Gracze i recenzenci zgodnie stwierdzili, że kampania w najnowszym Call of Duty Modern Warfare III to nieśmieszny żart. Krótka, odtwórcza, nieciekawa i o dziwnej konstrukcji. Z czego wynika tak niska jakość tegorocznej edycji serii? Okazuje się, że twórcy spieszyli się, aby wydać grę na czas. Ta na dodatek była tworzona zaskakująco krótko. To wiele wyjaśnia…

Modern Warfare III robione byle szybko?

Przy okazji premiery najnowszej odsłony serii Call of Duty na jaw wychodzi sporo informacji, które zdają się tłumaczyć mierną jakość gry. Jak podał serwis Bloomberg, twórcy gry mieli pracować zaledwie 16 miesięcy nad ukończeniem gry. To stanowi mniej więcej połowę czasu, który zajmuje średnio przygotowanie nowej odsłony CoDa. Pracownicy Sledgehammer Games byli w nieustannym crunchu, pracując po godzinach i w weekendy. To całkiem przerażająca informacja.

Taki stan rzeczy miał wynikać z decyzji Activision. Firma początkowo zaproponowała deweloperom stworzenie DLC z misjami w Meksyku do poprzedniej odsłony gry. Mniej więcej w połowie 2022 roku zmieniono zdanie, a zespół miał zająć się tworzeniem zupełnie nowej gry, zamiast dodatku. Pewnie dlatego gra była odczytywana przez nasze PS5 jako pakiet dodatków bez platynowego trofeum.

Chociaż Activision stara się zaprzeczać tym doniesieniom, to część pracowników potwierdza, że nie do końca wiedzieli, co mają robić. Na dodatek ponownie spotkała ich sytuacja przyspieszonego procesu wydawania gry. Tak samo było przy okazji odsłony Vanguard w 2021 roku. Niewykluczone, że tak chaotyczny sposób tworzenia gier zostanie zmieniony za sprawą Microsoftu. Firma raczej nie chciałaby w przyszłości takich problemów. Tym bardziej, jeżeli gra miałaby znajdować się w Game Passie.

Obecnie gracze są mocno zawiedzeni, bo mimo pełnej ceny. Modern Warfare III nie sprawia wrażenia pełnoprawnej kontynuacji. Kampania jest szalenie krótka, zawiera elementy wykorzystane z innych trybów rozgrywki, w multi brakuje nowej zawartości i… prezentuje się to zwyczajnie słabo. Przyznać się, kupiliście nową odsłonę? Jak wrażenia? Sam, choć jestem fanem, na razie wstrzymałbym się z zakupem. Bezsprzecznie coś poszło nie tak.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie