Fala banów w Call of Duty. Activision jest dumne i zapowiada więcej

Przez Call of Duty przeszła fala banów | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W trakcie ostatniego weekendu przez Call of Duty przeszła fala banów. Activision nadal rozwija swoje narzędzia anti-cheat i zapowiada więcej “polowań”.

Przez Modern Warfare III oraz Warzone 2.0 przeszła kolejna fala banów, co jest bezpośrednim następstwem ulepszania narzędzia do wykrywania cheaterów w trakcie meczów.

Call of Duty pozbywa się kolejnych nieuczciwych graczy

Jeśli zapytacie gracza Call of Duty, co go najbardziej denerwuje, na pewno nie odpowie, że recykling. Wszak nawet te słabe części serii zarabiają krocie i sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Fanów tej marki najbardziej irytują cheaterzy i całkiem słusznie. W końcu potrafią oni zepsuć każdą zabawę. Zapragniemy nieco sobie odpocząć do cieżkim dniu, a tu nagle… giniemy od losowych headshotów. No koszmar.

Nic więc dziwnego, że Activision stara się jak może, aby banować coraz więcej nieuczciwych graczy. Już wcześniej stosowano nierzadko kuriozalne metody – wyśmiewanie czy “rozbrajanie” graczy. Ostatnia fala banów przetoczyła się przez gry tuż po ostatnim darmowym weekendzie.

Zespół Richochet zidentyfikował i zbanował ponad 27 000 kont w ciągu weekendu dzięki serii ulepszonych systemów wykrywania. Zespół pracuje nad nowym zestawem aktualizacji zabezpieczeń i spodziewa się kolejnych fal banów.

– chwali się Activision (za CharlieIntel)

Możemy tylko pogratulować, bo bany dla kolejnych 27 tys. kont to nie przelewki! To mnóstwo graczy. O ile ci, którzy korzystają głównie z Warzone mogą sobie założyć nowe konto, o tyle cheaterzy Modern Warfare III w najgorszym przypadku po prostu znów kupią grę. Mimo wszystko cieszy.

Źródło: VGC

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie