Cosplay Warhammera czy strój na konkurs Miss Universe? Gracze mają swoje zdanie

Miss Universe. Gracze wzięli strój kandydatki za cosplay Warhammera
Newsy Rozrywka

Odbywa się właśnie konkurs na Miss Universe 2023. Reprezentantka Ukrainy przyszła w fenomenalnym stroju, który gracze od razu skojarzyli z czymś innym.

Nowa skórka z Overwatch 2 albo cosplay z Warhammera – takie głosy pojawiają się w internecie po tym, jak kandydatka z Ukrainy pokazała swój strój.

Miss Universe czy Miss Warhammer?

Od razu muszę jednak zaznaczyć, że strój sam w sobie jest fenomenalny i akurat niezwiązany z gamingiem. Mimo wszystko wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród graczy, czemu zresztą trudno się dziwić. Kostium nazywa się “Wojownik Światła” i w tak trudnym dla Ukrainy czasie ma reprezentować ich walkę o niepodległość i chęć odparcia rosyjskiego agresora. Modelka Viktoria Apanasenko przywdziała go w konkursie Miss Universe 2023, czym dała zarazem wyraz wsparcia dla swoich rodaków toczących ciężkie walki. Inicjatywa godna pochwały i do tego w słusznej sprawie, ale jeżeli kojarzycie choćby Warhammera, nie dziwię się, że mogło wam się to w ten sposób skojarzyć.

Na Reddicie pojawił się krótki gif pokazujący wspaniały strój. Choć nie wrzucono go w wątku gamingowym, dość szybko to właśnie gracze zdominowali komentarze. Dość powiedzieć, że najbardziej plusowany głosi “w imię imperatora”, co jest jednoznacznym nawiązaniem do uniwersum Warhammera. I tak, bardzo wielu internautów skojarzyło “Wojownika Światła” właśnie w ten sposób. To, jakby nie patrzeć, może zostać uznane za pochlebstwo.

Tworząc ten kostium, chcieliśmy umieścić w nim myśl, że wojna nie może złamać naszej siły i odbarwić naszych serc. Nawet płonąca Ukraina odrodzi się jak feniks i będzie świecić jasnymi promieniami dobroci i wiary. Symbolizuje również każdą kobietę, która walczy o swoje prawa, wolność i swoją przyszłość. Każda z nas jest Wojowniczką Światła.

– czytamy na Instagramie modelki

Inni dopatrują się także inspiracji w m.in. Overwatch 2. Strój Apanasenko został nawet określony jako “nowy skin do Łaski”. W pewien sposób zazębia się to także z przesłaniem kreacji, która ma reprezentować ideę wolności i “wyleczenia” się z doznanych strat.

Zdjęcie główne: Instagram/crystal.viktoria

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie