Minecraft na Wii U i 3DS-a to całkiem prawdopodobny scenariusz

Szefowie japońskiego giganta zastanawiają się nad taką opcją. Ich zdaniem, gamepad od Wii U oraz sam 3DS to idealne platformy dla takiej gry.

Shigeru Miyamoto i Shinya Takahashi twierdzą, że Minecraft byłby idealną produkcją dla ich dwóch platform. Dzięki dotykowym ekranom, można by znacznie rozszerzyć możliwości jakie daje produkcja od Mojang. – Minecraft byłby bardzo prosty na naszych konsolach. Dzięki temu, mógłby zainteresować spore grono dzieciaków – potwierdza Takahashi.

Zresztą nie tylko dla Nintendo byłby to krok w stronę popularyzacji Wii U oraz 3DS-a. Twórcy Minecrafta mogliby na tym sporo skorzystać, bowiem ich gra nie jest tak bardzo popularna w Japonii jak w USA, czy Europie. Wydanie jej na konsolach Nintendo z pewnością pomogłoby rozszerzyć jej zasięg o kolejny mocny rynek.

Co interesujące, Miyamoto przyznał, że nie miał okazji grać w Minecrafta, ale jest przekonany, że na jego konsoli sprawdzi się najlepiej. Do tej pory gra ukazała się na Xboksie 360, PC, PS3 oraz urządzeniach mobilnych. We wrześniu pojawi się na PS4, Xboksie One i PSV.

Więcej na temat gry Minecraft możesz znaleźć w pozostałych naszych newsach.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.