Microsoft się poddaje? “Dogonienie ze sprzedażą XOne do PS4 nie jest naszym priorytetem”

Phil Spencer zaskoczył swoim komentarzem. Czyżby amerykański gigant miał zamiar złożyć broń?

Przyglądając się sprzedaży PlayStation 4 oraz Xboksa One widać sporą przepaść. Konsola Sony od momentu premiery znalazła prawie dwa razy więcej nabywców od konkurenta. Najnowsze dane wskazują, że PS4 rozeszło się w liczbie około 25 milionów sztuk. Microsoft może się pochwalić wynikiem 13 milionów. Nic nie wskazuje na to, aby nagle różnica w sprzedaży miałaby drastycznie się zmniejszyć.

Jednak Phil Spencer z Microsoftu wcale się tym nie przejmuje.


Sony odniosło wspaniały sukces z PlayStation, osiągnęli go przez kilka dekad znakomitych produktów. Należy im się szacunek za pozycję na rynku. Wszystko co mogę teraz zrobić to skupić się na Xboksie. My kochamy swoich fanów. Xbox rośnie w siłę z roku na rok i już teraz widzimy, że jesteśmy coraz więksi, porównując na przykład Xboksa One do generacji Xboksa 360 w tym samym czasie. Tak więc z generacji na generację idzie nam lepiej. Widzimy coraz więcej graczy w sieci, coraz więcej sprzedajemy gier i coraz więcej konsol. Więc jestem zadowolony – komentuje Spencer w wywiadzie dla Eurogamera.

Szczerze to moim celem nie jest to, aby dorównać sprzedaży Sony – dodaje. – Skupiam się teraz na grach od głównych producentów i ich inwestycjach, co zaowocuje jeszcze w tym roku i kolejnym. Zresztą lista gier na kolejny rok jest imponująca, a nawet nie zdążyliśmy Wam jeszcze o wszystkich tych, które wyjdą w przyszłym roku opowiedzieć.

Nie pozostało nic innego jak czekać na efekty.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

101 Shares
Share101
+1
Tweet