Microsoft: Musimy bardziej postarać się z Xbox One w Europie

Sony ogłosiło ostatnio, że ich konsole dominują na Starym Kontynencie, osiągając naprawdę ogromną przewagę. Co na to Microsoft?

Amerykańska firma przyznaje, że trzeba działać. – Musimy bardziej postarać się w Europie – mówi Phil Spencer, szef działu Xbox, w rozmowie z magazynem Edge. – Patrząc globalnie, kontynentalna Europa jest obszarem, na którym chcemy się skupić – dodaje.

To niejako odpowiedź na niedawne słowa Jima Ryan’a, szefa europejskiego oddziału Sony. – Osiągnęliśmy przewagę w każdym kraju Europy i bardzo dużą przewagę w kontynentalnej części. Ekstremalną i niezwykle istotną. Nie sądzę, by spadała poniżej 70 procent, a w niektórych krajach przekracza 90 procent – stwierdził Ryan.

Phil Spencer z Microsoftu przyznaje, że Sony wykonuje naprawdę dobrą robotę na tych rynkach, mając na nich długą historię sięgająca czasów, zanim my zajęliśmy się tym biznesem. – Uważnie przyglądamy się temu, co robi konkurencja. Są to dobre pomysły i chcemy mieć pewność, że mądrze na nie odpowiemy.

Szef działu Xbox zapowiedział, że na najbliższych targach Gamescom (początek sierpnia) Microsoft pojawi się z grami, których nie pokazano na E3 2015. Zatem czekamy i mamy nadzieje, że będzie coś naprawdę ciekawego.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.