Microsoft przestanie produkować Kinecta dla Windowsa

Amerykański gigant ogłosił właśnie, że nie ma zamiaru dalej tworzyć specjalnej wersji kontrolera Kinect przeznaczonego na komputery. Jest jednak pewien sposób, aby takie urządzenie podłączyć do PC.

Kinect 2.0 dla Windowsa nie będzie już produkowany. To jednak nie oznacza, że tego rodzaju sprzętu nie podłączycie do komputera. Otóż okazuje się, że kupując zwykłego Kinecta 2.0 w wersji dla Xboksa One, będzie można zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę. Dzięki temu sprzęt będzie można bezproblemowo podpiąć do PC. Koszt takiego adaptera to około 50 dolarów. W USA Kinect 2.0 dla Windowsa kosztuje około 200, a ten dla Xboksa One 150 dolarów. Zatem w przypadku dokupienia przejściówki, wychodzi tyle samo.

Microsoft nie podał argumentu, który skłonił go do zaprzestania produkcji takiej wersji Kinecta. Możemy się jedynie domyślić, że sprzedaż tego sprzętu nie idzie zbyt dobrze. Zresztą nawet na konsolach najnowszej generacji, próżno jest szukać nowych gier, które wspierają tego rodzaju sprzęty. Zdaje się, że moda na kontrolery ruchu już minęła.

Amerykański gigant podaje jednak, że nie ma zamiaru zaprzestać wspierania Kinecta 2.0. Powinny więc ukazywać się stosowne aktualizacje sprzętu.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.