Sony PlayStation i Xbox - logo

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PlayStation komentuje wprowadzenie chmury Microsoftu do swoich usług

Szef PlayStation skomentował w wywiadzie współpracę z Microsoftem. Od dłuższego czasu firmy pracują razem nad nowym doświadczeniem dla graczy konsol niebieskich korzystającym z technologii chmury xCloud.

Branża gier to nie tylko rywalizacja. Najwięksi giganci rynku już niejednokrotnie na przestrzeni ostatnich dekad podejmowali próbę współpracy. Niestety, nie zawsze to wychodziło na dobre, a mieliśmy nawet szansę ujrzeć kiedyś konsolę stworzoną wspólnie przez Sony i Nintendo. Na szczęście mieliśmy też wiele udanych takich prób, a dzisiaj współpracą z Microsoftem chwali się szef PlayStation.

Szef PlayStation chwali postępy współpracy z Microsoftem

W wywiadzie udzielonym dla Nikkei Jim Ryan wspomniał o postępie prac nad wcieleniem technologii chmury Microsoftu do usług konsol PlayStation. Jak możemy dowiedzieć się z jego wypowiedzi:

Nadal wymieniamy się pomysłami z Microsoftem. Już teraz jest kilka bardzo interesujących, więc kiedy będzie odpowiednia pora, ogłosimy naszą strategię wykorzystania chmury. Moglibyśmy użyć ją np. do naszej infrastruktury technicznej. Jednak to właśnie oferowane przez nas doświadczenia przy cloud gamingu będą znajdowały najlepsze zastosowanie tej technologii, ponieważ będą wyjątkowe i dostępne tylko na PlayStation.

– opowiada szef PlayStation, Jim Ryan

Strasznie ciekawi mnie, czym są te „wyjątkowe doświadczenia„. Miejmy nadzieję, że już niedługo dowiemy się więcej w tym temacie, ponieważ obecnie Ryan zostawił przed nami więcej pytań, niż odpowiedzi. Bardzo bym chciał, by sprawa nie dotyczyła jedynie PS Now, którego w dalszym ciągu nie ma w Polsce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się