Micro Machines World Series na nowych screenach

Małe potworki w akcji.

Legendarne Micro Machines powrócą wraz z najnowszą odsłoną, noszącą podtytuł World Series. Deweloper – studio Codemasters – przygotowało pięć świeżych obrazków z gry.

Możemy spojrzeć przede wszystkim na uzbrojenie pojazdów. W przypadku tych, które nie są z natury wyposażone w broń (jak czołg) broń będzie lewitowała tuż nad karoserią wozu. Nad policyjnym radiowozem mamy strzelbę, w przypadku straży pożarnej sikawkę na wodę lub topór (czyli jedno autko to nie tylko jedna broń!). Są bomby, broń bardziej nowoczesna i naprawdę widać tutaj zróżnicowanie.

Wprowadzenie oręża do serii Micro Machines na pewno rozrusza zabawę, która rozpocznie się w kwietniu tego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Micro Machines World Series – jest polski wydawca oraz piękne okładki gry

Techland zostaje polskim wydawcą nowej odsłony Micro Machines. To popularna seria traktująca o wyścigach miniaturowych pojazdów. Pierwsza część zadebiutowała w 1991 roku, a rywalizacja samochodzików na blacie kuchennego stołu czy motorówek w wannie była popularna również w Polsce. Kolejne trzy części ukazały się na przełomie lat 1994-2006 i zdobyły liczne grono fanów. Micro Machines World Series utrzymano w klimacie z którego słynie seria. Lokacje, przywracające na myśl poprzednie odsłony, takie jak ogród, kuchnia czy warsztat tylko czekają na powrót miniaturowych pojazdów.

Poza trybami Wyścigu oraz Eliminacji, gra oferuje nowość w postaci Aren. Walczyć możemy z przeciwnikami sterowanymi przez SI lub przyjaciółmi, w trybach nawiązujących do sieciowych strzelanin takich jak Capture the Flag czy King of the Hill. Micro Machines World Series będzie wspierać rozgrywkę sieciową dla 12 graczy oraz do 4 graczy na jedynym ekranie. Każdy z 12 pojazdów posiada wyjątkowe wyposażenie oraz umiejętności i będzie miał szeroki wachlarz modyfikacji.

W Micro Machines zawsze najważniejsze były zabawa i dostępność. Te tradycje również kontynuuje nowa odsłona. M.in. dzięki intuicyjnemu sterowaniu, którego nauka nie nastręcza trudności, gra jest idealna dla graczy w każdym wieku, zatem również dla najmłodszych, dopiero zaczynających przygodę z grami.

Micro Machines World Series zadebiutuje w kwietniu na PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun produkcji orz okładki gry dla każdej platformy:

Micro Machines World Series
Micro Machines World Series
Micro Machines World Series

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.