23 czerwca na rynek powraca legendarna seria

Micro Machines World Series ukaże się na konsolach i PC, a polski wydawca gry – Techland oraz studio Codemasters i Koch Media zapraszają na drugi zwiastun przedstawiających rozgrywkę.

Zacięta rywalizacja zawsze była solą Micro Machines i nie inaczej jest w przypadku nadchodzącej odsłony. Szerokie możliwości kustomizacji sprawią, że twój pojazd będzie wyróżniał się już na linii startu.

Po raz pierwszy w serii każde autko ma wyjątkową osobowość oraz arsenał. Każde umożliwia też nieco inny sposób grania – zapewnia główny projektant gry, Gavin Cooper. – Gracze na pewno szybko złapią więź z konkretnym pojazdem, najlepiej odpowiadającym ich stylowi jazdy. Możesz opanować do perfekcji jedną maszynę, zbierając wszystkie jej kustomizacje, których jest ponad 25 dla każdego auta. Możesz też jednak ulepszać wiele pojazdów i korzystać z kilku w zależności od wyścigu.

Na graczy czeka 12 pojazdów, od autka typu hot rod – z napędem na tylne koła, zwinnego ale trudniejszego w opanowaniu – po bardziej wyważonego i prostszego do okiełznania monster trucka. Niektóre pojazdy to nawiązanie do klasyki, podobnie jak znane wspominane do dziś przez graczy tory takie jak kuchnia, warsztat czy stół bilardowy. W Micro Machines World Series nie zabraknie jednak nowych tras, m.in. nawiązujący do licencji, jakie zawarto w grze – zabawek firmy Hasbro czy popularnego również z Polsce G.I. Joe.

Micro Machines World Series dostępne będzie na komputery oraz konsole PlayStation 4 oraz Xbox One od 23 czerwca.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.