Kupił tajemniczą płytę, a znalazł prawdziwy skarb. Zaginiona gra z Michaelem Jacksonem

Michael Jackson i tajemnicza płyta z grą wideo. Przypadkiem znalazł skarb
Newsy Retro

Pewien gracz postanowił nabyć tajemniczo nazwaną płytę na pchlim targu. Co w środku? Michael Jackson, zaginiona gra od SEGA i nagrania FMV – to prawdziwy skarb!

Zdumiewające, jak wspaniałych odkryć można dokonać przypadkiem. Na pchlim targu nierzadko znajdywano prawdziwe skarby, ale nowe odkrycie jest szczególnie istotne dla graczy oraz… fanów „Króla Popu”. No, nie można zapomnieć też o tych, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy dominacji SEGI.

Michael Jackson i zaginiona gra wideo

Pewien gracz natknął się na pchlim targu na bardzo zastanawiającą płytę podpisaną jako „Sega AS-1 (Michael Jackson Vers)”. Nie wiedział, co tak naprawdę może znaleźć w środku, ale i tak postanowił ją kupić. W końcu rzeczy były wyprzedawane przez członka rodziny kogoś, kto w przeszłości pracował dla SEGI. Także znalezisko od samego początku potencjalnie wskazywało na coś ciekawego.

Mężczyzna udał się później do brytyjskiego Oxford Duplication Centre, gdzie udało się odrestaurować i odpalić płytę. W środku znaleziono coś, czego chyba nikt w dzisiejszych czasach się nie spodziewał – nagranie FMV z Michaelem Jacksonem dla gry Scramble Training. Zachowało się nie tylko angielskie, oryginalne udźwiękowienie, ale również japoński dubbing.

Dobra, ale o co w ogóle chodzi? Otóż należy cofnąć się wiele lat, gdy SEGA dominowała i miała rozsiane po świecie swoje własne parki rozrywki i salony gier. W takich miejscach można było zapoznać się z wieloma kultowymi produkcjami. Jedną z nich był „symulacyjny celowniczek” Scramble Training. Gra posiadała nagranie FMV z Michaelem Jacksonem prowadzącym graczy przez przejażdżkę po parku rozrywki na Advanced Simulator-1. Jedyne zachowane nagrania przedstawiały słabej jakości wideo „z ręki” na którym nie było wiele widać.

Dziś się to zmieniło, choć jedyne, co możemy podziwiać, to odnalezione przypadkiem wideo z pchlego targu. Sama produkcja nie jest dziś dostępna i nie można już w nią zagrać. Niemniej samo odkrycie nie jest szczególnie zaskakujące. Michael Jackson znany był ze swojej współpracy z SEGA. Pracował m.in. przy Moonwalker czy stworzył ścieżkę dźwiękową do Sonic The Hedgehog 3.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie