Microsoft przejmie Segę? Twórca Sonica reaguje na plotki

Microsoft
Newsy

Czy Microsoft chce przejąć Segę? Okazuje się, że zakup Activision Blizzard czy Bethesdy to nie jedyne, co może mieć w planach gigant z USA. Japońska firma postanowiła odnieść się do plotek, które ostatnio trafiły do sieci.

Microsoft powiększy rodzinę? Niekoniecznie

Przejęcia Microsoftu to jeden z najgłośniejszych tematów branży gier ostatnich długich miesięcy. Zakup Bethesdy to jedno, ale przejęcie Activision Blizzard było czymś doprawdy gigantycznym. Wielkim na tyle, że wykroczyło poza bańkę świata elektronicznej rozrywki. Okazuje się, że Microsoft nie ma zamiaru zwalniać tempa.

Gdy wewnętrzne i zakupione studia opracowują plany wydawnicze na kolejny rok, firma prowadzi rozpoznanie rynku i szuka potencjalnych celów zakupowych. Mówi się, że Phil Spencer miał mieć na stole zgodę na przejęcie Nintendo, a stosowna oferta została złożona również japońskiej Sedze. Firma mająca w swoim portfolio m.in. Sonica i Yakuzę jest z Microsoftem i Xboksem całkiem blisko.

Nie jednak na tyle, aby zgodzić się na taki mariaż. O ile efekt współpracy firm jest namacalny (wiele gier Segi w usłudze Xbox Game Pass), tak firma nie jest zainteresowana żadnym przejęciem. Do propozycji Shuji Utsumi:

Wiele firm chciałoby wykupić Segę. Te propozycje nam schlebiają, jednak nie sądzę, aby doszło do takiej sprzedaży.

Shuji Utsumi

Na ten moment temat został ucięty. Wiemy jednak, że mało kto ma takie możliwości, jak Phil Spencer. Może w końcu gigant pokusi się o kolejne przejęcie?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie