Metro Redux dostaje pierwszą poprawkę. Dopiero teraz zachwyca oświetleniem

Przygotujcie dodatkowe 1,2 GB na dyskach twardych.

Metro Redux to zestaw dwóch gier (Metro 2033 oraz Metro: Last Light), które dostajemy teraz w odświeżonej wersji. Pakiet zadebiutował na świecie dwa dni temu, co twórcy uświęcili naprawdę klimatycznym zwiastunem (do przypomnienia tutaj). Jutro Metro Redux trafi natomiast oficjalnie do Europy.

Studio 4A Games przygotowało już pierwszy update, który upiększa odświeżone Metro 2033. Łatka waży 1,2 GB i jest przeznaczona dla wersji gry na PC. Co zmienia patch? Serwis DSO Gaming tłumaczy, że dodaje piękny efekt światła wolumetrycznego. Chodzi o strumienie światła, które możemy dostrzec na cząsteczkach znajdujących się w powietrzu (dym lub mgła).


Należy przy tym wspomnieć, że oryginalna wersja Metro 2033 posiadała Volumetric Lights, odświeżona dostaje efekt dopiero we wspomnianym dodatku. Niestety, efekt powraca do gry jedynie w niektórych lokacjach. W części nadal będzie go brakować.

Jak już wspomnieliśmy, patch poprawi efekty świetlne jedynie w wersji gry na PC. W edycjach Metro Redux na PS4 oraz Xbox One – co zauważyli użytkownicy forum NeoGAF – efektu światła wolumetrycznego nie uświadczymy.

Serwis PC Gamer przyjrzał się zmianom, które wprowadza update. Oprócz lepszego oświetlenia łatka dodała nieco szczegółów do niektórych lokacji. Zobaczcie sami na poniższych screenach.

Metro 2033 przed instalacją łatki

Metro-2033-(1)
Metro 2033 po instalacji patcha

Metro-2033-(2)
Metro 2033 przed instalacją łatki

Metro-2033-(3)
Metro 2033 po instalacji patcha

Metro-2033-(4)
 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet