Nowa gra z serii Metro ma być już w pełni grywalna. Pokaz niebawem?

Metro Awakening wycieka | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Tom Henderson informuje o nowej grze z serii Metro. Ta jest podobno grywalna i istnieje spora szansa, że zostanie zaprezentowana niebawem.

Metro okazało się szalenie popularną franczyzą, a Exodus wzniosło ją na nowy poziom. Marka ma jednak być cały czas rozwijana, czemu nie ma się dziwić, skoro cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Nowe Metro coraz bliżej?

4A Games nie ukrywa, że nowa gra z tego uniwersum faktycznie cały czas powstaje, nawet mimo sytuacji w Ukrainie. Jakiś czas temu studio opublikowało nawet dość obszerny wpis na blogu. Deweloperzy opisują w nim tworzenie gier w trakcie wojny. Kolejny raz przyznali również, że wciąż tworzą kolejną grę z serii Metro, potencjalnego następcę Metro Exodus. Nie jest to żadna tajemnica. Za taką można jednak uznać brak konkretnych informacji o samej produkcji.

Jak jednak informuje Tom Henderson, powołując się na swoje źródła, kolejna gra z tego cyklu znajduje się w dość zaawansowanej fazie rozwoju. Jak czytamy na Insider-Gaming, kolejna część może nawet być na finiszu. Dlatego też istnieje spora szansa, że zobaczymy ją w akcji w tym roku, a docelowa data premiery może zostać wyznaczona nawet na 2024 rok.

4A Games w przeszłości bardzo jasno dawało do zrozumienia, że nowa gra Metro nadchodzi, a źródła Insider Gaming sugerują, że tytuł jest już w pełni grywalny. Takie szczegóły sugerują, że gra może zostać ujawniona jeszcze w tym roku, a patrząc na zapowiedź i wydanie Metro Exodus, wskazuje to, że nowa produkcja może zostać wydana w 2024 roku.

– informuje Henderson

Insider jednocześnie nie dysponuje zbyt wieloma szczegółami na temat samej gry. Wedle zdobytych przez niego informacji, będzie to “klasyka Metra”, czyli eksploracja, fabuła, walka i skradanie się w postapokaliptycznym świecie. Pod tym względem może nie za bardzo odstawać od poprzednich części. Ponoć tytuł rozpoczyna sekwencja snu, po którym główny bohater budzi się w swojej głównej bazie. I to na razie tyle. Zgodnie z resztą tych informacji – możliwy pokaz na E3 lub w trakcie innych letnich wydarzeń wcale nie wydaje się nieprawdopodobny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie