Kolejne Metro powstaje, ale zmieniło się przez wojnę w Ukrainie. Twórcy mają świetne wieści dla fanów

Kolejne Metro powstaje, ale zmieni się przez wojnę w Ukrainie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Nowa gra z serii Metro wciąż się tworzy. 4A Games nie ukrywa jednak, że wojna odciśnie na niej swoje piętno. W długim poście na blogu wyjaśniają, co dalej.

O tym, że kolejna gra z uniwersum Metro powstaje, wiemy od dawna. Teraz jednak twórcy wracają do tego tematu i wyjaśniają, jak pracuje się nad grami wideo w czasach konfliktu zbrojnego.

Nowe Metro dalej powstaje

Na blogu twórców przeczytamy dłuższy wpis, w którym poruszają oni wiele tematów. Najważniejszym zapewnieniem jest to, wedle którego nowa gra z ich uwielbianego postapokaliptycznego cyklu wciąż powstaje. 4A Games, jak twórcy STALKER-a 2, nawet w trakcie wojny pracują w pocie czoła nad kolejnym tytułem. Ten ma wciąż skupiać się głównie na fabularnej rozgrywce singleplayer. Tym razem otrzymamy także multiplayer, ale deweloperzy pragną zapewnić, że nie wpłynie on na kształt samej historii.

Kolejna gra Metro również zmienia się na lepsze. I to nie tylko ze względu na okoliczności, w jakich się znajdujemy. Nigdy nie ukrywaliśmy faktu, że seria Metro zawsze niosła silne polityczne i antywojenne przesłanie. Tak, zawsze chcieliśmy zapewnić wam rozrywkę i zanurzyć was w naszym postapokaliptycznym świecie, ale mieliśmy też do opowiedzenia większą historię. A wojna w Ukrainie zmusiła nas do ponownego przemyślenia, o czym powinno być następne Metro.

– czytamy na blogu

Podkreślają przy tym, że pozostaną wierni całemu lore, ale nie można ukrywać, że wojna faktycznie odcisnęła na kształcie gry swoje piętno. Szczególnie że wiele motywów, z których słynie ta seria, znalazło teraz odzwierciedlenie w codziennym życiu zespołu. W reszcie wpisu znajdziemy silnie antywojenne przesłanie i nadzieje o lepszych czasach, gdy nastanie pokój. Smutną wiadomością jest fakt, iż co najmniej jeden członek zespołu zginął w trakcie wojny.

Darmowe narzędzie dla moderów

Są też lepsze wiadomości, szczególnie dla twórców zawartości. Deweloperzy zdecydowali się wypuścić swoje potężne narzędzie, dzięki któremu Metro Exodus powstało. W ten sposób moderzy mogą teraz tworzyć własną zawartość do produkcji. Metro, jak można się spodziewać, ma potencjał na zostanie kolejnym “oczkiem w głowie” moderów, którzy od lat udoskonalają choćby serię STALKER.

Oznacza to, że teraz każdy posiadacz gry może tworzyć i zmieniać jej zawartość. Zdecydowanie może to przysłużyć się wzrostowi jej popularności. Warto jednak pamiętać, iż w ramach programu nie można tworzyć rzeczy komercyjnych, a jedynie nieodpłatne rzeczy dla fanów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie