Metal Gear Survive zapowiedziane! Jak fani serii przyjmą taką odmianę?

Metal Gear Survive zapowiedziane! Jak fani serii przyjmą taką odmianę?
Filmiki z gier Gamescom 2016 Newsy PC Polecamy PS4 Targi Gamescom XOne

Konami przedstawia pierwsze szczegóły oraz trailer produkcji.

Hideo Kojima nie współpracuje już z Konami, lecz firma zachowała prawa do marki Metal Gear i oczywiście zamierza z nich obficie korzystać. Świadczy o tym zapowiedź Metal Gear Survive, którą ogłoszono podczas trwających targów Gamescom 2016.

Póki co wiadomo, że akcja Metal Gear Survive rozegra się tuż po zakończeniu wydarzeń znanych z Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, lecz co najciekawsze… w alternatywnej linii czasowej. Na niebie otworzyły się bowiem bramy stanowiące tunele czasoprzestrzenne i jak łatwo się domyślić, właśnie ten tajemniczy teren przyjdzie nam odwiedzić.

To jednak nie jedyne zaskoczenie. Metal Gear Survive ma stanowić nowe spojrzenie na serię, przedstawiając sobą kooperacyjną skradankę dla maksymalnie czterech graczy. Żeby przetrwać, konieczne będzie współdziałanie z towarzyszami broni. Inaczej jesteśmy skazani na klęskę.

Nowy Metal Gear powstaje na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater – tak powinien wyglądać remaster na PS4, Xbox One i PC

Metal Gear Survive to jednak nie jedyna odsłona popularnej serii, która jest w produkcji. Konami przedstawiło niedawno nowy spot reklamujący Metal Gear Solid Snake Eater, który nie jest grą na PC czy konsole obecnej generacji, lecz reprezentantem popularnych w Japonii maszyn pachinko. Tytuł bazuje na świetnym Metal Gear Solid 3: Snake Eater i w porównaniu z oprawą pierwowzoru, po prostu wgniata w fotel. Odświeżone na potrzeby pachinko lokacje prezentują się kapitalnie i jeśli Konami brałoby się kiedykolwiek za remaster trójeczki, tak powinno to właśnie wyglądać.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie grafiki pomiędzy nowym Metal Gear Solid Snake Eater na pachinko a wersją Metal Gear Solid 3: Snake Eater z konsoli PlayStation 3. Różnice są ogromne i pewnie niejeden fan Snake’a chciałby przeżyć starą przygodę w odświeżonej oprawie. Filmik przygotował YouTube’r skrywający się za pseudonimem Cycu1.

Przypominamy, że ujawnione na początku czerwca tego roku pachinko Metal Gear Solid Snake Eater spotkało się z ostrą reakcją fanów MGS, którzy nie mogli znieść tego, że ich ulubiona seria przenosi się do wielkich maszyn. Wystarczy spojrzeć na łapki w dół pod pierwszym trailerem produkcji by zrozumieć, że sporo osób czuje się zawiedzionych.

MGS jako pachinko? Gracze są na "NIE"
MGS jako pachinko? Gracze są na „NIE”

Najnowszy materiał prezentujący maszynowe MGS, który posłużył m.in. do stworzenia powyższego porównania grafiki, również nie spotkał się z uznaniem środowiska i jest namiętnie piętnowany na YouTube. Jeśli chcecie go zobaczyć, proszę bardzo:

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie