Do niedzieli możecie sprawdzić spin-off legendarnej serii przed premierą

Beta w rozkwicie.

Otwarte beta testy Metal Gear Survie wystartowały niedawno na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Przedpremierowa wersja produkcji Konami dostępna będzie dla użytkowników do niedzieli 21 stycznia. Metal Gear Survive na rynku ukaże się 22 lutego.

W trakcie testów gracze sprawdzą tryb czteroosobowej kooperacji by wspólnie budować fortyfikacje, bronić się przed przeciwnikami i współpracować ze znajomymi online. Beta zaoferuje 2 mapy (zniszczona baza, pustynna kopalnia) i trzy rodzaje misji i dostępna będzie do pobrania z PlayStation Store i Xbox Marketplace. Wszyscy biorący udział w testach otrzymają bonus do pełnej wersji gry: plakietkę FOX HOUND oraz akcesoria – Metal Gear REX Head i bandanę.

Metal Gear Survive to produkcja, której podstawy stanowi unikalne połączenie mechanik z gier typu “stealth” z grami traktującymi o przetrwaniu. Na graczy czeka rozgrywka jednoosobowa oraz kooperacja dla maksymalnie czterech osób. W kampanii single player gracze nauczą się jak efektywnie zarządzać zasobami, rozwijać postać i obóz czy tworzyć przedmioty i ekwipunek, których można później użyć w kooperacji.

Metal Gear Survive w pudełkowej wersji będzie dostępny od 22 lutego na PlayStation 4 oraz Xbox One. Sugerowana cena gry to 169,90 zł. Gra zadebiutuje w tym dniu również na PC (cena na Steam wynosi 179,99 zł).

Poniżej znajdziecie, oprócz fragmentów rozgrywki z trybu dla pojedynczego gracza, porównanie grafiki od YouTube’ra posługującego się pseudonimem Cycu1. Filmik zestawia ujęcia z dema Metal Gear Survie zaprezentowanego na Tokyo Game Show w 2016 roku z podobnymi, które pochodzą z obecnej bety uchwyconej na PlayStation 4 Pro. Downgrade czy zmiana wizji artystycznej na bardziej mroczną?


Źródło: Techland, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.