Medal of Honor: Above and Beyond z datą premiery

Medal of Honor powraca do swoich korzeni wraz z rozbudowaną kampanią jednoosobową, historiami ocalałych i trybem multiplayer.

Respawn Entertainment oraz Oculus poinformowały podczas Facebook Connect, że Medal of Honor: Above and Beyond zadebiutuje już 11 grudnia tego roku.

Nowy Medal of Honor to gra VR, która będzie dostępna w Oculus Store na Oculus Rift oraz na Steam z obsługą OpenVR. Gra otrzyma również cross-play.

Medal of Honor zawsze była serią, która ukazywała nieopowiedziane historie bohaterów wojennych. Od samego jej początku, czyli od 1999 roku, naszym celem było stworzenie emocjonalnie autentycznych gier, wiernych doświadczeniom ludzi, którzy ryzykowali walcząc na wojnach – powiedział Peter Hirschmann, dyrektor działu rozrywki w Respawn. – Jesteśmy zaszczyceni mogąc dzielić się poruszającymi historiami weteranów II wojny światowej, jak i ocalałych. Chcemy te wciągające historie pokazać poprzez grę w VR, która w równym stopniu zapewni szybką akcję oraz przekaże prawdziwe historie.

Producent zaznacza, że Medal of Honor: Above and Beyond to powrót do korzeni serii, który przeniesie nas do czasów II wojny światowej. Rozgrywka obejmuje potyczki na ziemi, morzu oraz w powietrzu, dając graczom m.in. możliwość skakania z samolotów, jeżdżenia na nartach po zboczach gór i sabotowania nazistowskich baz. Aspirujący żołnierze nie będą jednak działać w pojedynkę: sierżant-weteran i młody brytyjski medyk będą ich towarzyszami podczas kampanii jednoosobowej. W grze pojawią się także inne legendy serii Medal of Honor, w tym Manon Batiste i dr Gronek.

Kampania dla jednego gracza ma również na celu opowiedzenie jednej z najbardziej emocjonujących historii II wojny światowej. Zespół studia Respawn spędził ostatnie cztery lata i setki godzin przeprowadzając wywiady z weteranami wojennymi i udał się do miejsc, w których miały miejsce przekazane opowieści, aby nadać grze odpowiedni wydźwięk.

Co więcej, Medal of Honor: Above and Beyond będzie zawierał różne tryby gry wieloosobowej, z których niektóre będą dostępne jedynie na VR, a po dodaniu obsługi Steam, gracze będą mogli korzystać z gry cross-play na wielu różnych urządzeniach. Więcej informacji na temat trybów gry pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: