Mario Kart 8 – nowe trasy, zawodnicy oraz pojazdy. Nintendo szykuje wielkie DLC

Na początek możemy pobrać darmowy dodatek z mercedesami, ale to jedynie przedsmak do dania głównego.

Mario Kart 8 jest jedną z najlepszych gier na Wii U (zobaczcie naszą recenzję) i świetnie się sprzedaje, więc Nintendo stara się dorobić na tytule jeszcze kilka groszy.


Co prawda dodatek wprowadzający do gry samochody mercedesa jest gratis, lecz za kolejne trochę zapłacimy. Patrząc jednak na cenę oraz zawartość, nie ma co narzekać. Pierwszy z planowanych DLC, czyli Pack 1, zaaplikuje naszej grze 3 nowych zawodników (Cat Peach, Link, Tanooki Mario), 8 nowych tras oraz 4 pojazdy. Paczka zadebiutuje w listopadzie tego roku i ma kosztować 7.99 dolara (około 25 złotych).

Kolejne DLC pojawi się dopiero w maju 2015 roku, ale już teraz wiemy, co będzie zawierać. W ramach Pack 2 również dostaniemy 3 zawodników (Villager i Isabelle z Animal Crossing oraz Dry Bowser), 4 nowiutkie maszyny i 8 świeżych tras. Cena? Taka sama, jak w przypadku Pack 1.

Nintendo szykuje jednak ciekawą promocję. Kupując Pack 1 oraz Pack 2 jednocześnie, zapłacimy 11.99 dolara (około 38 złotych) i dostaniemy w bonusie nowe kolory dla zawodników Yoshi oraz Shy Guy. Dowiedzieliśmy się również, że oba DLC zajmą 2 GB miejsca na dysku Wii U.

Już jutro możecie ściągnąć natomiast za darmo update do Mario Kart 8, w którym znajdziecie trzy mercedesy. Do wyboru będą: legendarny Silver Arrow z lat 30-tych, 300 SL Roadster z lat 50-tych oraz nowoczesny Mercedes-Benz GLA.

To jednak nie wszystko. Update dopełni Mario Kart 8 o kilka nowych funkcji:

 • Zobaczymy mapę torów na ekranie w trakcie rywalizacji;
 • Będziemy mogli wymienić się statystykami, m.in. ogólną liczbą uzbieranych monet, informacjami o wygranej czy przegranej on-line oraz o najczęściej używanych postaciach z gry.
 • Możliwość modyfikacji zapisów Mario Kart TV
 • Gra zapamięta ostatnie ustawienia pojazdów, nawet jeśli konsola zostanie wyłączona.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • MKFan

  W końcu mapa na TV. Kto wpadł na pomysł, żeby przenieść ją na tabletopad?

  • n64

   Zgadzam się, to była jedna z większych wad MK8. Teraz się pogra normalnie 🙂

1 Shares
Share1
+1
Tweet