Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Badanie wśród producentów gier. PC najpopularniejszą platformą

Producenci gier zostali zapytani o swoje preferencje dotyczące platform. Mocna pozycja PC w badaniu, zaskakująco słaba Nintendo.

W trakcie GDC została przeprowadzona ankieta wśród producentów gier. Zapytani zostali o to, na jakie platformy najchętniej tworzą produkcje – w sumie w badaniu wzięło udział ponad 2000 firm, więc całkiem sporo. Największą popularnością cieszy się PC, które uzyskało 52% głosów, a na drugim sprzęty mobilne z wynikiem 44%.

W dalszej kolejności producenci wybierali PlayStation 4 – 27% oraz Xboksa One – 23%. Różnica pomiędzy tymi platformami jest więc niewielka. Natomiast na końcu listy znalazło się Nintendo. Na Wii U gry tworzy zaledwie 5% producentów, a na 3DS-a 2%. Nie od dziś wiadomo, że na konsolach Nintendo dominują gry od japońskiego producenta, ale żeby dystans był aż tak znaczący?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się