Co nowego w Manor Lords? To wy możecie zadecydować

Manor Lords widok z gry
Newsy PC

Jako gracze jesteśmy z reguły skazani na łaskę twórców jeżeli chodzi o aktualizowanie ich gier. Co zostanie dodane, co zostanie naprawione — dowiemy się w swoim czasie, czy nam się to podoba, czy też nie. Nieco inaczej jest w przypadku Manor Lords, bo twórca ze Slavic Magic postanowił zapytać się fanów o to, czego oczekują od nowej łatki. Tak, wy też możecie zagłosować i mieć swój realny wpływ na dalszy los świetnej produkcji. To jak, czego wam najbardziej brakuje?

Manor Lords pozwoli nam decydować o aktualizacji

Polska gra Manor Lords jest, przynajmniej w teorii, tworzona przez jednego dewelopera. W rzeczywistości jednak ważny głos ma też społeczność, która realnie wpływa na obraz gry. Tak dzieje się choćby na kanale Discord, gdzie twórca komunikuje nadchodzące zmiany, czy poddaje pewne kwestie pod dyskusję. Ostatnio zaproponował graczom kilka nowości, jednak te rozpoczęły szaloną dyskusję. Pojawił się problem – zachować realizm, czy pozwolić na teleportowanie zasobów w obrębach wiosek?

Nie mogąc dojść do porozumienia z innymi, twórca tworzy ankiety, dając do wyboru kilka opcji. Jako gracze możemy głosować za poszczególnymi wyborami, wpływając tym samym na kierunek obierany przez grę:

Każdy może głosować.

Zobacz: Miasto na 4,5 tysiąca osób w polskiej grze

I jest to naprawdę świetne, bo rozbudowana społeczność gry może czuć, że jej głos jest wpływowy. Taki stan rzeczy cieszy i pozwala mieć nadzieję, że gra w dalszym ciągu będzie wspierana, rozwijana i jej popularność nie zmaleje. A teraz jest na naprawdę wysokim poziomie.

Źródło: videogamer.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie