Gracz stworzył w Manor Lords miasto na 4,5 tysiąca osób. Gra przestała działać

Manor Lords
Newsy PC

Jak duże może być największe miasto w Manor Lords? Chociaż celem gry jest tworzenie własnej osady i wioski, to pewien gracz podjął się niebanalnego wyzwania. Postanowił stworzyć możliwie najbardziej liczną mieścinę, na jaką pozwala silnik gry. Zbudował coś tak ogromnego, że gratulacje złożył mu nawet sam twórca tej świetnej produkcji.

Oto największe miasto w Manor Lords

Od momentu premiery w fazie wczesnego dostępu nie mogę oderwać się od Manor Lords. To znaczy mogę, a czasami nawet muszę, choć robię to niechętnie. Rodzimy RTS jest świetny i nawet mimo wielu rzeczy do naprawy i tak jest bardzo udaną produkcją od Slavic Magic. Gra nie tylko stawia przed nami konkretny cel (rozwój), lecz daje ogromne pole do popisu w wielu aspektach. Te dotyczą np. tego, w jaki sposób zorganizujemy życie w naszej osadzie.

Element zabawy, jakim jest wolność i poszukiwanie własnych metod, nie ma w tym wypadku chyba żadnych ograniczeń. A przynajmniej “ramy zasad” są bardzo oddalone. To sprawiło, że jeden z graczy postanowił podjąć się ciekawego wyzwania. Sprawdził, jakie może być największe miasto w grze. Wątek redditowy poświęcony “dziełu” znajdziecie tutaj.


W ten sposób powstała przeogromna osada licząca sobie ponad 4500 mieszkańców. To ogromny wynik, przy którym bladną nawet i nieźle rozwinięte wioski na kilkaset osób. Praktycznie cała prowincja jest zabudowana domami lub miejscami upraw. Droga do celu nie była łatwa. Jak przyznaje autor pomysłu, wielu mieszkańców poniosło śmierć podczas długich zim bez wystarczającej ilości pożywienia czy opału.

Rozwój miasta doszedł do takiego momentu, że gra zaczęła crashować. To z uwagi na zbyt małe zasoby pamięci, które muszą dźwigać taki ciężar. Autorowi pogratulował nawet twórca gry obiecując, że popracuje nad optymalizacją tytułu.

Jeżeli też chcecie rozpocząć rozgrywkę w tej przegenialnej grze, to mamy dla was świetną opcję. Klucz do Manor Lords kupicie teraz w bardzo dobrej cenie w sklepie InstantGaming — zaledwie za 82 zł!

To najlepsza oferta dostępna dla polskich graczy. Klucz aktywujecie na platformie Steam w Polsce i reszcie Europy. Bez żadnych VPN i zmieniania adresu. Słowem, bez problemów.

Źródło: gamesradar.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie