Mamy nowe informacje na temat Sacred 3

Niektórzy zdążyli już pewnie zapomnieć o produkcji Deep Silver.

Ostatnie wiadomości dotyczące gry pojawiły się bowiem w 2012 r. Okazuje się jednak, że przedstawiciel gatunku hack and slash ma się dobrze, a jego premiera została zaplanowana na wakacje bieżącego roku. Pozycja ma zostać wydana na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Kolejna część cenionej serii położy nacisk na rozgrywkę w kooperacji. Będziemy mogli w tym celu wraz ze znajomym bawić się przy jednym komputerze/konsoli. Drugą opcją jest eksploracja krainy Ancaria z innymi bohaterami przez internet (maksymalnie 4 osoby).

Możemy spodziewać się powrotu dobrze znanych postaci: Khukuhru, Seraphima, Ancariana bądź Safiri, nie zabrakło jednak nowego herosa – Malakhima. Każdy z nich rzecz jasna dysponować będzie unikatowymi zdolnościami, co znacząco determinować będzie sposób eksterminowania przeciwników.

Będąc przy tym temacie, warto wspomnieć, że bestiariusz ma być wyjątkowo zróżnicowany. Podobnie jak niezliczona ilość broni bądź pancerzy, które znajdziemy u kupców, bądź w skrzyniach lub przy truchłach potworów.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.