Mała Syrenka od Disneya na pierwszym zwiastunie. Zobaczcie nową Arielkę

Mała Syrenka na pierwszym zwiastunie. Aktorska wersja kultowej bajki
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Disney niedawno przedstawił pierwszy zwiastun filmu Mała Syrenka. Aktorska wersja popularnej bajki przedstawi nam nowe wcielenie Arielki.

Disney od jakiegoś czasu lubuje się we wskrzeszaniu swoich kultowych bajek w nowej formie. Chodzi, rzecz jasna, o ich aktorskie wersje. Niektóre obrazy udają się lepiej, niektóre mniej, a już teraz możemy po raz pierwszy zobaczyć w akcji Małą Syrenkę. Opublikowano pierwszy zwiastun filmu.

Mała Syrenka na pierwszym zwiastunie

Przede wszystkim możemy obejrzeć na nim podwodną krainę, co daje nam wgląd w efekty specjalne. Te wyglądają w zasadzie poprawnie, choć ciężko to ocenić na tak krótkim materiale. Na końcu możemy jednak sprawdzić, jak w roli Arielki prezentuje się Halle Bailey. Czarnoskóra aktorka wybrana do zagrana znanej syrenki budziła kontrowersje jeszcze na początku zdjęć do filmu. Trzeba jednak przyznać, że nowa aranżacja Part of Your World brzmi naprawdę imponująco.

Za film odpowiada Rob Marshall, którego możemy znać m.in. z Chicago czy Wyznań Gejszy. Scenariusz napisali Jane Goldman i David Magee, bazując na oryginalnym scenariuszu z bajki. Oznacza to, że powrócą znane nam wszystkim utwory, ze wspomnianym Part of Your World na czele. Warto jednak wspomnieć, że napisano również parę nowych utworów.

W filmie, oprócz Halle Bailey, zobaczymy również Melissę McCarthy w roli Urszuli. Pojawi się również Javier Bardem jako Król Tryton oraz Jonah Hauer-King grający teraz księcia Erica. Aktorska wersja Małej Syrenki zadebiutuje na ekranach kin 26 maja 2023 roku. Zapewne w tym samym momencie pojawi się także na Disney+.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie