Kultowy smartfon powróci? Ta firma chce stworzyć smartfon Lumia

Lumia może powrócić. Kultowy smartfon Nokii znowu w modzie?
Wiadomości

Nokia Lumia – mówi wam to coś? To dla wielu kultowa seria smartfonów, która wyprodukowana została przez fińską firmę kilkanaście lat temu. Urządzenia działały na bazie Windowsa i cieszyły się w niektórych kręgach wielką popularnością. Chociaż Nokia sama w sobie wycofała się z wyścigu nowoczesnych telefonów, to ten model już niedługo ponownie zawita na rynku.

Wielki koncern chce powrotu kultowego smartfona. To Nokia Lumia

Nokia Lumia powróci, choć niekoniecznie za sprawą samej fińskiej firmy. Ta bowiem należy do koncertu HDM Global, który to wymarzył sobie ponowne stworzenie modelu z serii, która przed wieloma laty cieszyła się na rynku popularnością. Z czasem Nokia zaczynała słabnąć i odstawać od konkurencji. Wspomniana seria została pogrzebana, a użytkownicy stopniowo przenosili się na urządzenia z Androidem lub iOS.

Wszystko wskazuje jednak na to, że czeka nas epicki powrót:

O jakim telefonie mówimy? Według planów HMD Global, nowa Lumia ma być w pełni dostosowanym do obecnych standardów urządzeniem. Chociaż seria i najpewniej wygląd będzie nawiązywać do klasyka, to podzespoły będą jak najbardziej nowoczesne. Póki co mówi się o:

  • Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2
  • 12GB pamięci RAM
  • Aparat główny 108 Mpix
  • Bateria 4900 mAh i ładowanie 33W

Nostalgiczny reboot ma zostać utrzymany w biznesowym stylu, co na pewno trafi do części użytkowników. Będzie to z pewnością ciekawy zabieg, bo w obecnej dominacji Samsunga i Apple przyda się jakikolwiek powiew czegoś nowego.

Źródło: komputerswiat.pl

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie