KURSK – polski survival w grywalnej wersji na Gamescom 2016. Dzisiaj mamy nowe screeny

Katowickie studio jest gotowe, by przedstawić nadchodzącą grę.

O powstawaniu gry KURSK dowiedzieliśmy się w maju ubiegłego roku i jeśli czekacie na tę produkcję, mamy dla Was świetną wiadomość. Studio Jujubee potwierdziło bowiem, że tytuł zostanie zaprezentowany światu już wkrótce, podczas rozpoczynających się 17 sierpnia targów Gamescom 2016.

– Już zaledwie kilka tygodni dzieli Was od możliwości zagrania po raz pierwszy w historii w naszą najnowszą produkcję – grę KURSK! Okazją będą tegoroczne targi Gamescom w Kolonii, na których udostępnimy 10 stanowisk z grywalnym demem gry (na mocarnych komputerach marki Alienware)! Już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w sekcji “Entertainment” (Hala: 10, Stoisko: A-019), które będzie dostępne od 17 sierpnia dla prasy i od 18 sierpnia dla wszystkich odwiedzających targi. Do zobaczenia! – pisze deweloper na swoim profilu w serwisie Facebook

W oczekiwaniu na gameplay już teraz podzielono się ze światem screenami z KURSK, które możecie zobaczyć w poniższej galerii. Przypominamy, że KURSK zadebiutuje pod koniec tego roku na PC, a w późniejszym czasie możemy spodziewać się również wersji na konsole obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One.

Gra skupi się na tajemniczych wydarzeniach z 2000 roku, kiedy to doszło do zatonięcia rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem jądrowym K-141 Kursk. – KURSK będzie tytułem skierowanym do dojrzałego gracza oczekującego nietuzinkowej i ambitnej rozrywki, w której szczególny nacisk zostanie położony na fabułę i sposób prowadzenia akcji. Szczegóły katastrofy tego okrętu wciąż budzą wiele kontrowersji i stawiają wiele pytań, na które gra postara się znaleźć odpowiedzi – podkreślają twórcy gry na swojej stronie internetowej.

Deweloper zaznacza, że KURSK będzie pierwszą w historii grą dokumentalną, silnie inspirowaną tymi tragicznymi wydarzeniami. Tytuł, tworzony z dużym naciskiem na realizm i na należyte opowiedzenie tej dramatycznej historii, będzie bazował na rozwiązaniach znanych z gier przygodowych, survivalowych i szpiegowskich. Rozgrywka będzie ukazana z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz będzie świadkiem i uczestnikiem zdarzeń mających miejsce przed, jak i po katastrofie.

Poniżej przypominamy zeszłoroczny filmik zapowiadający KURSK:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: