Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polacy chwalą się trailerem KURSK na silniku gry. Wiadomo, kiedy poznamy datę premiery

Jujubee publikuje najnowszy oficjalny zwiastun zapowiadający pierwszą w historii grę przygodowo-dokumentalną KURSK, a także ujawnia moment ogłoszenia premiery.

Stanie się to przy okazji czerwcowego Pixel Heaven – kultowego już festiwalu dla graczy i fanów retro. Na imprezie studio będzie promować swoje dotychczasowe produkcje, zaś w jej drugim dniu poprowadzi panel na którym zaprezentuje fragmenty z rozgrywki oraz ogłosi oficjalną datę premiery długo oczekiwanego KURSKA! To jednak nie koniec zaplanowanych w związku z tym wydarzeniem niespodzianek.

Jujubee opublikowało nowy zwiastun zapowiadający grę KURSK. Co warte podkreślenia został on wyrenderowany w czasie rzeczywistym bezpośrednio w silniku gry i nie był dodatkowo edytowany. Tym samym prezentuje on aktualny poziom jakościowy produkcji, a warto przy tym odnotować, że cały zespół odpowiedzialny za ten historyczny tytuł będzie nanosił dalsze szlify aż do dnia oficjalnej premiery.

Jujubee od dłuższego czasu podkreśla chęć wyjścia tematycznego poza hermetyczny świat gier wideo. Studio chce poruszać poważne, często kontrowersyjne tematy, inspirować i zachęcać do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie. Tym samym spółka inauguruje nową podkategorię swoich produktów, które będą odtąd oznaczane sloganem GAMES BEYOND. Będą się one charakteryzować dużym naciskiem na opowiadaną historię, nietuzinkową rozgrywką i doborem dojrzałej tematyki. Pierwszą grą mieszczącą się w ramach tej kategorii będzie KURSK, kolejną zaś zapowiedziany jakiś czas temu projekt KONKLAWE.

Uważamy, że nadszedł czas opowiadania prawdziwych historii. W dobie, kiedy rywalizujemy o wolny czas odbiorców z całą branżą rozrywkową, a zatem również z serialami czy filmami oraz kiedy ludzie coraz mniej chętnie sięgają po literaturę faktu, na twórcach gier ciąży dodatkowa odpowiedzialność. Owszem, gry są coraz bardziej rozbudowane, oferują niesamowite wrażenia audiowizualne, pozwalają nam zatracić się w wirtualnym świecie, ale rzadko kiedy są rozwijające. Dlatego właśnie chcemy wykraczać tematycznie poza hermetyczny świat gier wideo i zachęcać odbiorców do pogłębiania ich wiedzy o historii czy aktualnym świecie. Jesteśmy przekonani, że KURSK będzie niezwykle atrakcyjnym tytułem dla każdego kto poszukuje ambitnej i dojrzałej rozgrywki – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee.

O GRZE:

KURSK będzie się koncentrował na tragedii rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego K-141 Kursk, który zatonął na morzu Barentsa w sierpniu 2000 roku. Fabuła gry będzie w większości oparta na faktach, dzięki czemu gracze staną się świadkami dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły ówczesnym światem.

Tytuł zmierza na platformy PC, Mac, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%