Kupujesz grę w Chinach? Twoje szanse na kredyt znacznie zmaleją

Chiny to jeden z największych, najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Wystarczy, że spojrzymy dookoła siebie i zauważymy multum przedmiotów tam wyprodukowanych.

Mimo niesamowitego postępu i unowocześnienia państwa wiele spraw i problemów jest tam rozpatrywane z iście komunistycznego i dyktatorskiego punktu widzenia. W kraju, w którym blokowane są strony mówiące o demokracji i wolnym Tybecie, a oponenci polityczni rządu są poniżani i zastraszani, aparatowi ucisku nie uciekli nawet gracze.

Ostatnimi czasy Chiny zniosły obowiązujący od 2000 roku zakaz kupowania i sprzedawania konsol w tym kraju. Największe firmy z branży mogły powalczyć o gigantyczny rynek graczy. Jednak teraz w przepisach oceny zdolności kredytowej pojawią się nowe wytyczne, które obniżać będą szansę na otrzymanie kredytu. Pierwszym jest krytyka partii rządzącej i swobodne wypowiadanie się na tematy polityczne, drugą kupowanie gier. Chiny po raz kolejny ingerują w prywatność obywateli i nic nie wskazuje na to, aby miało się cokolwiek zmienić. Gracze będą musieli wybrać, albo hobby albo kredyt.


A wy co sądzicie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

7 Shares
Share7
+1
Tweet