Chiny wprowadzają kolejne zakazy dla graczy. Tym razem dostało się platformom streamingowym

Chiny - limit grania, zakaz płacenia streamerom i inne zakazy
Newsy PC

Chiny i wprowadzony przez nie limit grania nie zakończyły jeszcze rewolucyjnego pakietu przygotowanego dla małoletnich.

Teraz na tapet trafiły platformy dla streamerów. Jak podaje agencja Reuters, użytkownicy poniżej 18. roku życia nie będą mogli przekazywać datków ulubionym streamerom ani samodzielnie streamować. Zabronione będzie również oglądanie streamów po godzinie 22. Obie reguły wprowadziła Krajowa Administracja Radia i Telewizji, czyli organ chińskiego rządu.

Partia chce, by egzekwowaniem świeżo wprowadzonych praw zajęły się same platformy. Docelowo system ma automatycznie wyłączać usługi streamingowe po godzinie 22 na tych kontach, które są oznaczone jako należące do małoletnich. Zabrakłoby również możliwości przesyłania datków w przypadku tych kont. Jak na razie nie wiadomo, w jaki sposób poszczególne platformy dostosują się do regulacji. Reuters podaje, że sytuacja dotyczy w szczególności czterech największych serwisów dla streamerów: Douyin (chińska wersja TikToka), Kuaishou, Bilibili, a także należące do Tencentu Huya i Douyu.

Nowe zasady rozszerzają pakiet zakazów nałożonych na lokalnych graczy i użytkowników mediów społecznościowych. Całość rozpoczął limit grania, jaki Chiny ustanowiły jeszcze w 2019 roku, a od tamtej pory regularnie zaostrzały. Wynika to z przekonania, że gry video stanowią zagrożenie dla młodych ludzi. Partia chce więc odgórnie „chronić” swoich małoletnich obywateli przez negatywnym wpływem na ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie