Kroniki II Wojny Światowej powracają do War Thunder

Kolejna odsłona wydarzenia.

Gaijin Entertainment ogłosiło, że do War Thunder, gry akcji MMO utrzymywanej w realiach II Wojny Światowej, zawitała kolejna odsłona wydarzenia Kroniki II Wojny Światowej. Nowe Kroniki dedykowane są 72. rocznicy obchodów Narodowego Święta Zwycięstwa. Przedsięwzięcie ma na celu zrekonstruować łącznie 40 najważniejszych bitew II WŚ. Na graczy, którzy do 10 maja zasiądą w kokpitach samolotów lub we wnętrzach czołgów, czekać będzie mnóstwo unikatowych nagród do zdobycia: pojazdy premium, naklejki oraz dekoracje 3D.

Każdy kolejny dzień Kronik to nowe bitwy zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. Na graczy czekają specjalnie odwzorowane pola bitew wszystkich istotnych teatrów działań wojennych z okresu II WŚ, w tym m.in.: ruiny miast w Europie, gorące pustynie Afryki, rozległe tereny ZSRR i tropikalne wyspy Pacyfiku.

Wszystkie wydarzenia są ułożone w porządku chronologicznym zgodnie z wydarzeniami historycznymi. Pierwsze pojedynki rozpoczęły się w 1941 roku od operacji Barbarossa i ataku na Pearl Harbor. W tym tygodniu piloci i czołgiści walczą w Bitwie o Midway oraz w Bitwie pod Stalingradem. Ostatniego dnia zmagań, czyli 10 maja, gracze staną twarzą w twarz na schodach prowadzących do Reichstagu.

W trakcie walk, uczestnicy wydarzenia będą zdobywać Nagrody Kronik. Aby otrzymać nagrodę, należy wykonywać zadania poboczne polegające na m.in. na zniszczeniu określonej liczby wrogich pojazdów w trakcie jednej bitwy lub na osiągnięciu wyróżnienia Pomocna Dłoń.

Za każde trzy Nagrody Kornik pilot lub czołgista otrzyma unikalne dekoracje dla swoich pojazdów. 6 wypełnionych zadań to gratyfikacja w postaci oryginalnego pojazdu: amerykańskiego samolotu PV-2D lub sowieckiej wersji brytyjskiego czołgu Matilda wyposażonego w działo F-96 76mm. Po uzyskaniu 11 odznaczeń za Nagrody Kronik na konto czołgistów trafi brytyjski czołg ciężki A33 Excelsior, natomiast piloci otrzymają sowiecki myśliwiec Yak-3T w wersji dostosowanej do niszczenia czołgów.

Chronologiczny spis wszystkich bitew znajdziecie na oficjalnej stronie War Thunder.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.