Oto kontroler, który przyspieszy czas reakcji gracza

0 komentarzy

Inżynierowie z Brink Bionics pracują nad urządzeniem, które ma przewidywać, kiedy gracz kliknie przycisk myszy. Takie rozwiązanie ma ukrócić czas reakcji na to, co dzieje się na monitorze.

Gadżet o nazwie Impulse Neuro-Controller wygląda trochę jak rękawica bez palców, ale w swoim działaniu bardziej przypomina akcesorium rodem z filmów o przyszłości i Cyberpunka niż zwykłą odzież. Urządzenie wychwytuje za pomocą specjalnych sensorów impulsy przesyłane przez układ nerwowy użytkownika, wykrywając zamiar wciśnięcia przycisku myszy zanim gracz zrobi to fizycznie.

Obliczono, że użycie kontrolera skraca czas reakcji na wydarzenia na ekranie o 80 milisekundy w porównaniu z klikaniem w „tradycyjny” sposób. Dla „niedzielnego” gracza to zapewne nie robi różnicy, ale jeśli ktoś gra profesjonalnie, to być może takie technologiczne rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Projekt znajduje się obecnie w fazie beta, ale cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że autorzy nie mają problemów ze zbieraniem funduszy na jego realizację. Zbiórki zorganizowano na Kickstarterze i Indiegogo (ta druga wciąż trwa). Za Impulse Neuro-Controller zapłacimy 164 USD (czyli nieco ponad 600 złotych). Poniżej publikujemy filmik, który pokazuje, jak to wszystko działa.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się