Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Na PSVR nie uruchomimy gier z PS5

Aby zagrać w tytuły obsługujące PSVR na PS5, niezbędny będzie zakup wersji dedykowanej PS4.

Co to oznacza w praktyce? Musimy zakupić tytuł w wersji na PlayStation 4 (np. No Man’s Sky czy Hitman 3), a następnie skorzystać z funkcji wstecznej kompatybilności, by wykorzystać zestaw PSVR na PS5.  Jeśli kupilibyśmy chociażby No Man’s Sky, w edycji dostosowanej do konsoli IX generacji, to nie obsłuży ona gogli wirtualnej rzeczywistości z PS4.

Sony zapewnia, że wierzy w technologię wykorzystującą VR. Jim Ryan pełniący funkcję prezesa w firmie, podkreśla, że wirtualna rzeczywistość będzie ważnym elementem elektronicznej rozrywki, ale dopiero za kilka lat. Przyjdzie więc nam trochę poczekać na następcę zestawu znanego z PlayStation 4, który współpracowałby z tytułami z PS5.

Chcąc więc zastosować dotychczasowe gogle PS VR z nową konsolą, powinniście wypełnić odpowiedni wniosek na stronie internetowej, by otrzymać za darmo optymalną przejściówkę. Upewnicie się również, że jesteście w posiadaniu stosowanych wersji gier, które będą kompatybilne z urządzeniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się