Kolejny zwiastun Mortal Kombat X. Tym razem trochę o fabule

W najnowszym Mortal Kombat historia będzie odgrywać istotną rolę.

Jeszcze kilka lat temu w bijatykach nie przywiązywało się zbytniej uwagi do trybu fabularnego. Zwykle jeśli chcieliśmy się dowiedzieć czegoś o postaciach, wystarczyło przejść danym zawodnikiem grę, aby na końcu zobaczyć filmik z jego udziałem. Teraz jest nieco inaczej. Mortal Kombat IX miał całkiem udany tryb fabularny, gdzie to twórcy wybierali nam kolejne postacie którymi mogliśmy pokierować w bojach. Oczywiście wszystko zgodnie z historyczną ścieżką i tym, co działo się na ekranie. Podobnie twórcy najnowszej odsłony Mortal Kombat, zrobili w przypadku Injustice: Gods Among Us. Tym samym tropem zdaje się idą również w nadchodzącym Mortal Kombat X.

Nie da się ukryć, że to dość niespodziewana sytuacja, w której to w bijatyce mamy wyraźny podział na tryb Kampanii – fabularny oraz zwykłą rozgrywkę, w której pokonujemy kolejnych przeciwników. Nawet EA pokusiło się o coś takiego w przypadku wydanego przed laty Fight Night Champion, swoją drogą, jednej z najlepszych gier traktujących o boksie.


Jak Wam się podoba takie podejście do tematyki bijatyk w grach? Przy okazji zachęcamy też do zapoznania się z naszym poprzednim newsem o Mortal Kombat, tam z kolei wielki powrót Brutality!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

7 Shares
Share7
+1
Tweet