Killzone podobno powróci, ale raczej nie takiego sequela oczekują fani

Killzone - grafika
Newsy PS5

Pamiętacie Killzone? Seria strzelanek od Guerilla Games otrzymała ostatnią odsłonę na PS4 i od tamtej pory było o niej strasznie cicho. Wkrótce może się to jednak zmienić.

W produkcji ma znajdować się nowa odsłona serii przeznaczona na PS VR2 – twierdzi Bryan Paul z kanału PSVR Without Parole. Gra miała być tworzona przez kilka lat z myślą o PS VR przez Supermassive Games, ale Sony podobno nie było zadowolone z postępów, odebrało studiu projekt i postanowiło oddać go w ręce jednemu ze swoich zespołów. Gra ma nadal powstawać i Paul wskazuje, że może ona trafić PS VR2.

PSVR Without Parole to wiarygodne źródło przecieków dotyczących VR od PlayStation. Twórcy kanału doprowadzili między innymi do przedwczesnego ujawnienia specyfikacji PS VR2 oraz dokładnej daty wydarzenia Developer Summit z sierpnia 2021 roku. Mimo wiarygodności źródła, polecam podchodzić do powyższych informacji z dystansem, wszak to nadal jedynie nieoficjalne doniesienia.

Chyba mało kto spodziewał się powrotu Killzone. Choć marka miała (i nadal ma) wielu fanów, Guerilla Games dało niedawno jasno do zrozumienia, że odcina się od swojego niegdyś flagowego cyklu. W styczniu 2021roku zamknięto stronę internetową serii, co było jasnym sygnałem, że Sony raczej nie szykuje kolejnej produkcji osadzonej w tym uniwersum.

Miłośnicy Killzone nadal są aktywni. Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o fanowskiej inicjatywie, dzięki której nieoficjalnie wskrzeszono serwery drugiej gry z cyklu. Jeśli odsłona na VR faktycznie powstaje, być może zachęci do siebie hardkorowych fanów marki, choć przypuszczam, że woleliby oni dostać bardziej „tradycyjną” grę. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie