Kena: Bridge of Spirits na Xbox i Steam? Twórcy mówią o ekskluzywności gry

Kena: Bridge of Spirits na Xbox i Steam? Twórcy mówią o ekskluzywności gry
PC PS4 PS5

Kena: Bridge od Spirits okazało się jedną z najciekawszych premier w ostatnim czasie. Być może o wyjątkowości gry przekonają się też właściciele innych sprzętów niż PlayStation i PC.

Nowe gry wychodzące wyłącznie na Epic Games Store mają to do siebie, że prędzej czy później raczej trafią również na Steama. Spółka Tima Sweeneya zasłynęła w końcu tym, że posiada wyłączność na wiele gier w momencie premiery. Kena raczej nie jest wyjątkiem.

Obecnie skupiamy się na premierze gry na PlayStation i EGS, ale jest to czasowa wyłączność. Po premierze i odpoczynku przyjrzymy się sprawie wydania gry na inne platformy.

CEO Ember Lab, Josh Grier w wywiadzie dla SegmentNext

Kena: Bridge of Spirits nie tylko na PlayStation i EGS

Słowa jednego z założycieli studia odpowiedzialnego za Kenę mogą napawać optymizmem. Raczej na pewno możemy założyć, że po pewnym czasie ich produkcja ukaże się na Steam. Być może również trafi na inne platformy dystrybucji cyfrowej. Kwestia ze sprzętem Microsoftu nie jest pewna, ale słowa Griera napawają optymizmem.

CEO studia wyjaśnił także, że twórcy obecnie skupiają się na poprawie jakości gry (choćby w postaci częstych patchy) i dodawaniu do niej innych języków. Na razie niestety nie było ani słowa o polskim. Warto dodać, że w listopadzie Kena ma otrzymać również wersję pudełkową

Recenzenci są niemal jednogłośni, jeżeli chodzi o kolorową, quasi-disneyową przygodę. Przeglądając oceny produkcji, ujrzymy raczej same wysokie noty. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby deweloperzy zostali wchłonięci przez jednego z wielkich wydawców, a w przyszłości Kena mogłaby przerodzić się w całą franczyzę. Oczywiście to tylko domysły. Na razie pozostaje nam oczekiwać na konkrety związane z kolejnymi platformami, na których ukazać się może gra.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie