Karta graficzna AMD Radeon

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Karty graficzne miały tanieć, a podobno będzie drożej. Przynajmniej u AMD

Karty graficzne i konsole są kiepsko dostępne, a jeśli już da się je kupić, są bardzo drogie. Sytuacja niby ma ulec poprawie w przyszłym roku, ale prędzej rzekomo czeka nas podwyżka cen kart.

Firma AMD ma podobno podnieść ceny kart z serii RX 6000 o nawet 10% – podaje serwis VideoCardz. Osoba powiązana z firmą poinformowała, że ceny wzrosną o od 20 do 40 dolarów, a więc w Polsce podwyżka może wynosić nawet kilkaset złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe koszty, na które narażone są sklepy.

Powodem kolejnej podwyżki mają być rosnące ceny półprzewodników TSMC. Przypomnę, że w listopadzie ceny już raz wzrosły, więc osoby chcące zaopatrzyć się niedługo w kartę firmy AMD muszą liczyć się z większymi kosztami takiego zakupu. Zmiany w cenach powinny wejść w życie w ciągu maksymalnie paru tygodni. Powyższe wieści nie są jeszcze niczym oficjalnym, choć brzmią wiarygodnie.

Obecna sytuacja na rynku kart graficznych jest dość ciężka. Nawet jeśli interesujący nas sprzęt (jakimś cudem) jest bez problemu dostępny, ciężko zgarnąć go w akceptowalnej cenie. Za niektóre modele GPU zapłacimy nawet 200% więcej, niż powinniśmy. Jeśli nie potrzebujecie więc naprawdę bardzo pilnie nowej karty graficznej, lepiej wstrzymać się z zakupem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%