Wielka seria Ubisoftu z trybem dla… trzylatka

0 komentarzy

Ubisoft ogłasza nowość w swoim roztańczonym hicie.

W Just Dance 2018 Ubisoft stworzył dedykowany tryb dla najmłodszych, przygotowany przy współpracy dwóch specjalistek od rozwoju dziecięcego: Martine Curtat-Cadet, ekspertki od choreografii dziecięcych, i Cristiny Do Carmo De Sousy Gomes, dziecięcej graficzki koncepcyjnej. Tryb dla dzieci został tak zaprojektowany, aby wspierać rozwój motoryki u dzieci i idealnie trafiać do odbiorców z tej grupy wiekowej.

Jak wyjaśnia Curtat-Cadet: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat często mają problem z odtwarzaniem szybkich, skomplikowanych ruchów. Kroki, które wykorzystujemy w tych choreografiach, są związane z takimi czynnościami jak bieganie, wspinanie się, latanie czy łapanie. Dziecko naturalnie przyswaja i uczy się tych układów, niekoniecznie je naśladując. Dodatkowo taniec pomaga dzieciom także w umiejętnościach szkolnych, takich jak pisanie, czytanie czy malowanie.

Aby zachęcić do zdrowego ruchu, przygotowano 8 dziecięcych układów do piosenek. Są one znacznie łatwiejsze niż tradycyjne choreografie Just Dance, a dzieci mogą identyfikować się z postaciami i światami w nich przedstawionymi. Mamy tu nieustraszonego pirata na pokładzie statku, superdziewczynkę która chce ocalić świat, wesołego robota, magiczne postacie z Halloween i wiele więcej.

Interfejs w tym trybie również został uproszczony – jest mniej tekstu, a utwory odtwarzają się bez przerwy, losowo, o ile tylko rodzice zdecydują się włączyć tę opcję. System punktacji również został zmieniony, aby był łagodniejszy i pozytywny, tym samym zachęcając dzieci do tańca.

Wreszcie, dla fanów młodszych i starszych, główny tryb Just Dance 2018 zawierać będzie piosenkę „How far I’ll go” z niezwykle popularnego filmu animowanego Disneya – „Vaiana”, wyprodukowanego przez Walt Disney Animation Studios.

Just Dance 2018 będzie dostępne na wszystkich platformach wykorzystujących sterowanie ruchem, w tym na Nintendo Switch, Wii U, Wii, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 i PS4, od 26 października.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się