Park Jurajski dostanie grę, na jaką zasługują fani. Niczym Obcy: Izolacja z dinozaurami

Jurassic Park Survival na zwiastunie. Zapowiada się świetna gra dla fanów
Newsy PC PS5 Xbox Series

Jurassic Park Survival wyciekało już od dawna i w każdym przecieku brzmiało naprawdę dobrze. Teraz oficjalnie zapowiedziano grę na zwiastunie.

Uniwersum Parku Jurajskiego ma w sobie wielki potencjał, ale w grach wideo ledwo „raczkuje”. Jasne, hollywoodzkie megaprodukcje z ostatnich lat nie zachwycają tak, jak oryginalne filmy, ale nie znaczy to, że marki nie powinno się eksploatować. Już jakiś czas temu w internecie pojawiły się sugestie, jakoby powstała gra oparta na tej licencji „której fani są spragnieni”. I faktycznie, oto Jurassic Park Survival!

Tytuł niestety dość niefortunnie podsumowuje esencję rozgrywki. Należy raczej o nie myśleć jako o przygodowej grze akcji FPP dla pojedynczego gracza, a nie survivalu stricte. Będzie więc nastawienie na fabułę i sporo skradania się oraz przemykania między różnymi drapieżnikami. Teoretycznie możemy również oczekiwać klimatu horroru, choć nie wiemy, jak bardzo. Pod wieloma względami może to być coś na wzór Obcy: Izolacja, ale dla fanów dinozaurów!

Nie zrażajcie się tym renderowanym cinematikiem, bo twórcy na końcu prezentuję fragmenty rozgrywki. Jak wspomniałem, gra przedstawi widok FPP i będzie wymagać od nas skradania i zręczności. Za tytuł odpowiada Saber Interactive, twórcy m.in. World War Z, Evil Dead: The Game i MudRunner. Cieszy więc, że tym razem tworzą tytuł dla pojedynczego gracza, a nie asymetryczny horror lub coś do co-opa. Jurassic Park Survival zadebiutuje na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie