Dostaniemy wysokobudżetową grę John Wick? Szanse są coraz większe

John Wick jako wysokobudżetowa gra akcji? Wiele na to wskazuje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Lionsgate coraz bardziej rozważa ekspansję marki John Wick na pole gier wideo. Istnieje spora szansa, że doczekamy się gry AAA w uniwersum.

John Wick to (jak na razie) trylogia filmów akcji, których główną gwiazdą jest uwielbiany przez widzów i graczy Keanu Reeves. Wciela się on w zabójcę z tajnej organizacji, który chce się zemścić, choć z czasem stawka zdecydowanie się podnosi. Brzmi jak świetny materiał na przepełnioną akcją grę wideo w stylu Maxa Payne’a, prawda? Chyba doskonale zdaje sobie z tego sprawę także i Lionsgate, właściciel praw do marki.

John Wick jako gra wideo?

Portal Indiewire donosi, że szef wytwórni, Jon Feltheimer, w trakcie ostatniego raportu fiskalnego poinformował resztę szefostwa na temat chęci ekspansji Johna Wicka na inne media. Nie od dziś wiadomo, że w marcu 2023 roku doczekamy się czwartej części filmów, a przygotowaniu jest także spin-off z Aną De Armas oraz serial The Continental na Amazon Prime.

Nie chcę tutaj wyprzedzać siebie, ale wierzymy, że z Johna Wicka można zrobić dużą grę AAA. Otrzymaliśmy propozycje. Z pewnością jesteśmy zainteresowani posunięciem tego do przodu, ale nie chcę w tej chwili mówić nic więcej na ten temat.

– stwierdził cytowany przez Indiewire Jon Feltheimer

Na razie nie wiadomo więc nic więcej. Ciekawe, którzy deweloperzy wyrażali zainteresowanie marką oraz kogo potencjalnie bierze się pod uwagę jako producenta gry wideo. O ile, rzecz jasna, w ogóle się jej doczekamy. Biorąc jednak pod uwagę olbrzymią popularność filmów, wcale by mnie to nie zaskoczyło.

Oczywiście istnieje już jedna gra oparta na morderczym bohaterze – John Wick Hex. Jest to jednak niezależny tytuł strategiczny, choć i tak wart uwagi ze względu na bardzo ciekawe podejście do rozgrywki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie