Jest data premiery pierwszego epizodu Dreamfall Chapters

Zagramy jeszcze w tym miesiącu.

Studio Red Thread Games ujawniło w końcu, kiedy będziemy mogli kontynuować Najdłuższą podróż. Dreamfall Chapters jest bowiem następcą doskonale przyjętej przygodówki z 2006 roku Dreamfall: The Longest Journey.


Nowa gra zostanie podzielona na pięć rozdziałów, które będziemy kupować w wersji elektronicznej. Premiera pierwszego epizodu Dreamfall Chapters na PC nastąpi już 21 października. Kiedy kolejne cztery? Póki co, nie zdradzono. Twórcy myślą też o przeniesieniu tytułu na PS4, lecz nie prędzej niż w 2015 roku.

Dreamfall Chapters to typowa przygodówka, w której nie będzie żadnej walki, lecz jedynie zagadki, rozmowy, zbieranie przedmiotów oraz – miejmy nadzieję – wciągająca fabuła. Poznamy dalsze losy pięknej Zoe Castillo, która w snach potrafi podróżować do Arcadii, czyli świata pełnego magii. Pojawi się również mężczyzna imieniem Kian Alvane, który po wydarzeniach z poprzedniej części oczekuje w więzieniu na swoją egzekucję.

Dreamfall Chapters powstaje dzięki wsparciu graczy, którzy sfinansowali projekt na Kickstarterze. Poniżej możecie zobaczyć, co o tytule mówią sami twórcy:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet