Które platformy wybierają producenci? Na przodzie PC oraz PS4

0 komentarzy

W najnowszym badaniu wśród producentów gier, konsola Microsoftu jest lekko w tyle.

GDC wydało najnowszy raport w którym pyta europejskich developerów o ich pracę. Z badania wynika, że coraz więcej firm działających w branży skłania się w stronę konsol najnowszej generacji oraz PC. Jednak pomiędzy największymi konkurentami, czyli Sony oraz Microsoftem, widać sporą różnicę. Otóż aż 33 procent producentów deklaruje, że zamierza stworzyć grę na PlayStation 4, gdzie zaledwie 23 procent taką samą deklarację złożyło w stosunku do Xboksa One. Czego jeszcze dowiadujemy się z raportu?

Najwięcej producentów tworzy gry na PC oraz urządzenia mobilne. To akurat nie powinno specjalnie dziwić. Aż 58 procent z nich deklaruje prace nad grą na PC oraz 65 na telefony i tablety. Z kolei obecnie 20 procent europejskich producentów tworzy już grę na PS4, a na XO jedynie 13 procent.

Badanie pokazuje jeszcze jedną ciekawą daną. Otóż aż 41 procent developerów ma zamiar skorzystać z crowdfundingu podczas procesu produkcji.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się