Ja, Inkwizytor na pierwszym zwiastunie z rozgrywką. Gra na podstawie twórczości Jacka Piekary

Ja, Inkwizytor na nowym zwiastunie. Przybliżony termin premiery gry
Newsy PC

Czyżby szykował się nasz kolejny rodzimy hit? Ja, Inkwizytor na podstawie bestsellerowego cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary prezentuje się z pewnością intrygująco.

No dobra, może i raczej nie będziemy mieć tu do czynienia z „kolejnym Wiedźminem” (przede wszystkim dlatego, że Ja, Inkwizytor to gra akcji, a nie RPG), jednak polska fantastyka ma się coraz lepiej na poletku komputerowej rozrywki. Tym razem Polacy postanowili przenieść na grę wideo popularny cykl inkwizytorski Jacka Piekary. Z pewnością nie można odmówić grze klimatu!

Ja, Inkwizytor powstaje od 2019 roku, a twórcy zdecydowali, że czas pokazać, co takiego przygotowują. To świat, w którym Jezus nie umarł na krzyżu. Zamiast tego z niego zszedł i pozabijał swoich oprawców oraz wymierzył karę niewierzącym. Po wielu latach w służbie Boga działają inkwizytorzy, mający rozszerzać wpływy jego wiary w bardzo brutalny sposób. Żeby nie było niedomówień – to opis książkowego lore, w którym rozegra się również akcja gry.

Ja, Inkwizytor – ty, grzesznik

Tytuł od The Dust jest przygodową grą akcji ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Wcielimy się w głównego bohatera powieści, Mordimera Madderdina. Jako inkwizytor zostajemy wysłani do miasta Königstein w celu, klasycznie, wyplenienia grzechu. Po drodze napotkamy jednak na szereg tajemnic i spraw do rozwiązania. Będziemy więc niczym detektywi rozwiązywać kryminalne sprawy i zbrodnie oraz klasycznie już szerzyć wiarę lub mordować wszystkich tych, którzy nie zastosują się do naszych wytycznych.

Oczywiście jest tutaj także drugie tło fabularne, gdyż napotkamy na „zło z innego świata”, które próbuje przedostać się do naszej rzeczywistości. Tytuł ma zagwarantować wybory moralne, a także specjalny system przesłuchań. To właśnie od graczy zależeć ma, jak potoczą się wszystkie sprawy. Zapewne sporo czasu spędzimy w Nieświecie, gdzie przyjdzie nam próbować nie dać się stłamsić przez mroczną siłę. No i do tego twórcy obiecują system walki opierający się przede wszystkim na wykorzystaniu miecza. Niby klasyka, ale w ciekawej formie i do tego z „twistem” w postaci spraw kryminalnych.

Na powyższym materiale widzimy, że produkcja z pewnością zagwarantuje gęsty klimat. Niestety, jakość oprawy na ten moment nie powala i raczej ciężko oczekiwać grafiki czy animacji rodem z najnowszej generacji. Niemniej warto mieć ten tytuł na oku – być może deweloperzy pozytywnie nas zaskoczą. Data premiery nie jest aktualnie znana, ale wystartowała już karta gry na Steam.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie