Znany YouTuber robi film na podstawie jednej z najstraszniejszych gier 2022 roku

Iron Lung doczeka się filmu od znanego YouTubera
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Iron Lung doczeka się filmu i to od samego Markipliera, jednego z najpopularniejszych YouTuberów. Tak pokochał grę, że nie tylko wyreżyseruje film, ale także w nim zagra.

Iron Lung może i nie okazało się hitem, ale trzeba przyznać, że w pewien sposób gra ta wywołała spore emocje u graczy. Wielbiciele horrorów w ubiegłym roku dostali niezależną i niskobudżetową perełkę, w której wcielamy się w ostatniego członka załogi tytułowego “żelaznego płuca” – podwodnego statku, który eksploruje morze krwi na obcej planecie. Nie wiecie, o czym mówię? Nic dziwnego, wszak napisałem, że to niezależna perełka.

Iron Lung doczeka się filmu

Tytuł na pierwszy rzut oka nie wyróżniał się niczym szczególnym, oprócz samego pomysłu. Ot, stylizowana na pikselozę grafika, jedno, niewielkie pomieszczenie i proste pilotowanie niewielkim stateczkiem. W praktyce jednak jest to prawdziwy skarb dla fanów grozy. Gra przede wszystkim ceni wolne tempo i klimat. Wystarczy spędzić w niej parę minut, by się przekonać, że nadchodzące z każdej strony dźwięki, a także wszechobecna niepewność grają tu pierwsze skrzypce.

Za tytuł odpowiada nie kto inny, jak David Szymanski, obecnie jeden z najciekawszych niezależnych deweloperów. To on stworzył też hitowe Dusk, czyli jedną z gier, dzięki którym powróciła moda na boomer shootery. Iron Lung jest jednak horrorem i to takim, który wyjątkowo spodobał się YouTuberowi Markiplierowi. Ten postanowił wyreżyserować i wystąpić w filmie na jej podstawie.

Co ciekawe, istnienie projektu zostało niejako potwierdzone wcześniej, co wiele osób uznało za żart. Szymanski napisał w odpowiedzi na pytanie o możliwe stworzenie filmu na podstawie gry, że ten ukaże się “tego lata”. Wyjawił, że w roli głównej zobaczymy Markipliera, a w roli “ryby” innego YouTubera, Jacksepticeye. Za soundtrack odpowiada Andrew Hulshult, kompozytor muzyki do oryginalnej gry oraz m.in. DOOM Eternal. O ile Markiplier i Hulshult faktycznie mają udział w pracach, o tyle kwestia potencjalnej daty premiery pozostaje zagadką. Nawet Jacksepticeye ma się pojawić, ale nie w roli “ryby”, a jako głos z głośnika.

Dostaliśmy nawet widoczny powyżej teaser, który pokazuje, że możemy spodziewać się mrocznej produkcji. Markiplier stworzył też scenariusz i finansuje prace na planie. Inni członkowie kolektywu New Blood (którego częścią jest Szymanski) nie są zaangażowani w film Iron Lung. Żartują jednak, że jeśli pomysł wypali, być może doczekamy się także filmu Dusk czy Faith. Szczerze? Nie mam absolutnie nic przeciw, bo to kolejne dwie niezależne perełki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie