iPhone 15 ma uruchamiać nowe gry AAA, lecz przegrzewa się nawet przy ich pobieraniu

iPhone 15 Pro przegrzewa się nawet przy pobieraniu gier, bo jest wadliwy
Mobile Newsy Technologie

Kolejny niewypał Apple? iPhone 15 Pro podobno przegrzewa się już przy pobieraniu gier, a spadki fpsów są drastyczne i zauważalne.

Jakiś czas temu Apple oficjalnie ujawniło swoją nową linię kultowych urządzeń, tym razem w formie iPhone 15. Model Pro wydaje się szczególnie interesujący dla graczy, bo ma natywnie odpalać nowe premiery AAA, w tym Assassin’s Creed Mirage. Sam podchodziłem do tego sceptycznie i chyba mam rację. Wedle najnowszych informacji, tak naprawdę nie będzie się dało w pełni komfortowo grać na tym urządzeniu.

iPhone 15 Pro z problemami

Tak przynajmniej twierdzi TweakTown, które zebrało w jedno miejsce ostatnie niezbyt pozytywne pogłoski. Minęły ledwo dwa tygodnie, a pierwsi użytkownicy już teraz donoszą o sporych problemach w związku ze smartfonami. Serwis podaje przykład chińskiej platformy video, która do testów pobrała Genshin Impact. iPhone 15 Pro nawet przy pobieraniu gry osiągnął ponad 50 stopni Celsjusza, a temperatura nie spadła, gdy tytuł uruchomiono w trybie wysokiej rozdzielczości.

Z kolei kanał TheRelaxingEnd pokazuje drastyczne spadki fpsów i wyraźne przycinki. Jak twierdzi The Wall Street Journal, powołując się na osoby związane z designem urządzenia, to wina wad konstrukcyjnych. „Te problemy z przegrzewaniem są spowodowane wadami konstrukcyjnymi iPhone’a 15 Pro, wskazując na wersję iPhone’a 15 Pro z tacką SIM, która została wydana wszędzie poza USA. Warto zauważyć, że iPhone’y tylko z kartą eSIM są dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i wykorzystują inną płytkę logiczną w porównaniu do iPhone’ów z tacką na kartę SIM, które są wypuszczane wszędzie indziej” – czytamy.

Problemem ma być również wykorzystanie tytanu. Nowy iPhone ma cieńszą konstrukcję właśnie ze względu na ten materiał. Jednocześnie oferuje on „mniej masy do pochłaniania ciepła” w porównaniu do stali nierdzewnej. Apple na razie nie skomentowało tych doniesień.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie