Inner Chains – nowy zwiastun odkrywa szczegóły mechaniki walki

Zanurzcie się w gęstej, ponurej atmosferze tego połączenia pierwszoosobowej strzelaniny i horroru.

Inner Chains to horror, który zaliczył udaną zbiórkę na Kickstarterze, urzekając graczy oprawą graficzną inspirowaną surrealistycznymi dziełami sztuki. Specjalnie dla Was IMGN. PRO i Telepaths’ Tree odkrywają kolejne obrazy tego groźnego uniwersum na nowym gameplay trailerze prezentującym walkę. Podziwiajcie szczegółowo zaprojektowane bronie oraz nowe efekty graficzne i dźwiękowe – wystrzegajcie się też zabójczych roślin. Ale to nie jedyne nowości, bo postacie otrzymały zdecydowanie bardziej zróżnicowany wygląd – różnią się teraz indywidualnym zestawem animacji ruchów i szybkością poruszania się. A ponieważ Inner Chains jest naszpikowane sekretami, na ciele wielu z nich można dostrzec generowane proceduralnie ślady po potwornych eksperymentach.

Inner Chains to połączenie horroru i FPSa. Gra jest osadzona w surrealistycznym, mrocznym i śmiertelnie niebezpiecznym, biomechanicznym świecie. To nie ty stawiasz tutaj warunki – jesteś tylko małą częścią nieprzyjaznego, niebezpiecznego otoczenia. Jedynym sposobem, by przeżyć, jest próba odkrycia jego tajemnic.

Jesteś mieszkańcem tego świata, zindoktrynowanym przez nauki Rządzącej Kasty. Twój cel jest jeden – dotrzeć do mitycznego miejsca zwanego Ostatnia Nadzieja. Wybierzesz się w fascynującą podróż, lecz wkrótce stanie się jasne, że w tym dziwnym świecie nic nie jest takie jak wydawało się na początku. Walcz o przetrwanie, zmierz się z wrogą fauną i florą, przezwycięż swoje słabości, bądź czujnym obserwatorem, a odkryjesz swoją rolę i niezwykłe sekrety otaczającego cię uniwersum. To, czy przetrwasz w pełni zależy od twojego zmysłu obserwatora, dobrego refleksu, właściwej oceny wydarzeń i wykorzystywania otoczenia na swoją korzyść.

Zapomniane ruiny i jaskinie w górach, tajemniczy las, wypełniony niebezpiecznymi stworzeniami i roślinami, które tylko czekają by pozbawić cię życia. Liczne majestatyczne świątynie opanowane przez Rządzącą Kastę również skrywają swe mroczne tajemnice – możesz je odkryć zagłębiając się w świat Inner Chains, odwiedzając wszystkie te miejsca, poznając ich historię i uzbrajając się w wiedzę, która pomoże ci w ostatecznej walce z wrogiem.

GŁÓWNE CECHY GRY:

  • Interakcja między bronią, jej użytkownikiem i otoczeniem
  • Mroczny, biomechaniczny świat, w którym fauna i flora tylko czekają na najdrobniejsze potknięcie bohatera
  • Surrealistyczna oprawa graficzna
  • Śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy
  • Lokacje z unikalnymi historiami
  • Gęsta, sugestywna atmosfera terroru, spotęgowana muzyką skomponowaną przez Michała Staczkuna
  • Przygoda z mrożącą krew w żyłach historią w tle

Premierę Inner Chains zapowiedziano na drugi kwartał 2017 roku.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.