Powstaje gra Indiana Jones od twórców Wolfenstein! Todd Howard zajmie się projektem

0 komentarzy

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Studio Machine Games stworzy grę Indiana Jones, a za sterami projektu stanie słynny Todd Howard.

Ostatnimi czasy zaczęło nam nieco brakować dobrych gier stworzonych na znanych, filmowych licencjach. Niedawne ogłoszenie powrotu Lucasfilm Games zdawało się dawać mały promyk nadziei na to, że wkrótce doczekamy się takowych produkcji i wygląda na to, że oczekiwania nie były przesadzone.

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na pierwszą, gigantyczną zapowiedź. Bethesda potwierdziła, że studio Machine Games tworzy grę Indiana Jones! Tytuł ma opowiadać zupełnie nową historię znanego archeologa, a o projekt ma zadbać Todd Howard.

Machine Games są znani z najnowszych części serii Wolfenstein, które przyjęły się bardzo ciepło i przywróciły B. J. Blazkowicza do życia. Jeśli przygody Jones’a będą trzymać poziom flagowych produkcji Machine, to szykuje się spory hit.

O grze nie wiadomo nic więcej ponad to, że jest już tworzona. Bethesda podkreśla, że minie trochę czasu, zanim zobaczymy więcej materiałów z tej konkretnej produkcji.

Gracze zmartwili się, że Indiana Jones wpłynie na proces produkcji TES VI lub Starfield, jednak takie gdybania są bardzo przesadzone. Machine Games to oddzielne studio, które zajmuje się własnymi projektami. Największe hity Bethesdy są więc niezagrożone.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się