“Call of Duty z magami” od EA wygląda obłędnie. Sami zobaczcie ten świetny zwiastun

Immortals of Aveum to
Newsy PC PS5 Xbox Series

FPS-ów z magami trochę już było, ale teraz do tego mało eksploatowanego pomysłu podchodzi EA. Firma wyda zadziwiająco dobrze zapowiadające się Immortals of Aveum.

Długa kampania dla pojedynczego gracza, niezła grafika, militarno-magiczna stylistyka… czegóż chcieć więcej? Zapewne tylko trybu multiplayer, który niestety się w grze nie pojawi. Z drugiej strony to nic złego, skoro Immortals of Aveum i tak zapowiada się tak dobrze. Aż dziw bierze, że to piszę, bo szczerze wątpiłem w to, że podobna produkcja może jednak kiedyś mnie do siebie przekonać.

Immortals of Aveum wygląda tak dobrze, że sam się sobie dziwię

Ostatnio mieliśmy parę naprawdę ciekawych gier z zaklęciami magicznymi w głównej roli – Hogwarts Legacy czy Ghostwire: Tokyo. I to szczególnie ta druga pozycja może kojarzyć się z nową grą wydawaną przez Electronic Arts w ramach EA Originals. To też był FPS, też rozgrywka skupiała się na walce z wrogami i również opierała się na magii. Teraz jednak wyrzućcie pół-horrorową stylistykę, dodajcie high fantasy, dość dziwne aspekty militarne i potrzebę mordowania wielkich zastępów wrogów naraz i wyjdzie Wam właśnie Immortals of Aveum.

Nowa gra Ascendant Studios ma wszystko to, aby pisać o niej jako o “Call of Duty z magami”. Założycielem studia jest Bret Robbins, weteran, który odpowiadał za reżyserię m.in. Call of Duty: Modern Warfare 3, Advanced Warfare czy World War 2. I choć jego nowa pozycja jest mocno stylizowana na militarne aspekty CoD-a, wiele elementów rozgrywki może kojarzyć się z DOOM-em czy nawet polskim Bulletstormem. Mimo wszystko zapowiada się na naprawdę ciekawą przygodę.

Twórcy obiecują długą na aż 25 godzin fabułę i parę elementów zaczerpniętych z RPG-ów. Możemy więc liczyć na ulepszanie postaci, zdobywanie wyposażenia, a także rozbudowę arsenału. Podstawowo dostaniemy jedynie trzy bronie, ale dzięki licznym modyfikacjom będziemy mogli drastycznie zmieniać ich właściwości. Do tego rozgrywka skupi się na eksterminacji wrogów, drobnej eksploracji i rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Gra ma ukazać się na PC, Xbox Series X i S oraz PS5 już 20 czerwca 2023 roku. Niestety, będzie to gra “pełnoprawna cenowo”, bo wydamy na nią aż 60 dolarów, czyli 279,90 zł w podstawowej edycji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie