Ilu posiadaczy PlayStation 4, to byli fani Nintendo lub Microsoft?

Firma badawcza Nielsen sprawdziła dla Sony, jacy gracze poszli do sklepu po PS4. Oto wyniki.

Konkrety zostały podane przez Scotta Rohde, wiceprezesa do spraw rozwoju produktów w Sony Worldwide Studios. W wywiadzie dla serwisu CVG przyznał on, że branża zawsze interesuje się tego typu liczbami, na które patrzy z fascynacją.


Rohde poruszył dwie kwestie. Po pierwsze wyjawił, że 17 procent właścicieli PlayStation 4 nie posiadało konsol starszej generacji. Według niego, jest to całkiem szokujące.

Dalej zdradził, że 31 procent właścicieli PlayStation 4 nie ma na swojej półce PlayStation 3, ale posiada konsole konkurencji – Wii lub Xboksa 360. – To niesamowite. Dlatego też zdecydowaliśmy się wydać odświeżoną wersję The Last of Us na PS4. Wychodzi bowiem na to, że sporo osób nie miało jeszcze okazji, by zagrać w ten tytuł – mówił Scott Rohde.

Na koniec przypomnijmy statystyki: Sony sprzedało do połowy kwietnia około 7 milionów egzemplarzy PlayStation 4. Microsoft chwalił się natomiast pod koniec wspomnianego miesiąca, że Xbox One trafił już w ręce pięciu milionów graczy. Obie konsole pojawiły się na rynku w listopadzie zeszłego roku. Wii U miało swój debiut rok wcześniej, a pod koniec marca sprzedaż konsoli wynosiła tylko niespełna 6,2 miliona sztuk.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet