Ile RPG będzie w Horizon: Zero Dawn na PS4? Twórcy odpowiadają

Tytuł określono jako grę akcji z elementami RPG. Gracze dopytują zatem, jak dużo z role-playing game znajdziemy w Horizon: Zero Dawn.

Studio Guerrilla Games, znane przede wszystkim z serii Killzone, pracuje obecnie nad postapokaliptycznym tytułem science-fiction, który rzuci gracza w świat opanowany przez inteligentne i wrogo nastawione maszyny. Niestety nie dostaniemy przeciwko takim przeciwnikom karabinu laserowego, lecz zwykły miecz i łuk. Jak wygrać taką wojnę?


Horizon: Zero Dawn ma być grą akcji, w którą wpleciono elementy RPG. To pojęcie dosyć szerokie, dlatego gracze nie są do końca pewni, czego oczekiwać po tym tytule. Serwis Games Radar postanowił zapytać o ten aspekt samych twórców.

Sądzę, że zastanawiacie się, gdzie znajdujemy się pod tym względem. Czy bliżej nam do gier typu Assassin’s Creed, czy może jednak do serii Elder Scrolls. Moim zdaniem jesteśmy gdzieś “pomiędzy”. Czerpiemy inspiracje z obu, więc nasza produkcja znajduje się gdzieś po środku – wyjaśnia Hermen Hulst, dyrektor produkcji Horizon: Zero Dawn.

Deweloper zdaje sobie sprawę, że jego słowa za dużo nie wyjaśniają i przyczynią się do kolejnych spekulacji oraz domysłów. Zaznacza jednak, że trudno mówić o takich sprawach, jeśli nie można ich jeszcze zaprezentować. Dlatego dowiemy się więcej, kiedy studio będzie miało jakiś gameplay, prezentujący elementy RPG w Horizon: Zero Dawn.

Przypominamy, że tytuł powstaje jedynie na PlayStation 4, a jego premierę zaplanowano na 2016 rok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

22 Shares
Share22
+1
Tweet