Horizon Zero Dawn przed i po premierze. Porównanie grafiki

Jakie różnice dostrzegliście?

Horizon Zero Dawn rozsiadło się wygodnie na rynku i zbiera zasłużone pochwały. Produkcja prezentuje się naprawdę wybornie pod względem grafiki i jeśli chcecie zobaczyć, ile straciła lub zyskała w porównaniu do wersji sprzed premiery, zapraszamy do odpalenia poniższych filmików, które wrzucił na swój kanał YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Pierwszy materiał stanowi porównanie wersji demo Horizon Zero Dawn z 2016 roku, odpalonej na PS4 Pro, z ostatecznym buildem tytułu uruchomionym na zwykłej PlayStation 4. Druga konfrontacja to z kolei zeszłoroczne Horizon Zero Dawn pokazane na targach E3 (na podstawowym modelu PS4) ze sprzedażową wersją, również uchwyconą na zwykłej czwóreczce.

Jak oceniacie zmiany? Dużo ich zauważyliście?

Guerrilla Games – Horizon Zero Dawn nie wyciska wszyskiego z PS4 Pro

Nie da się ukryć, że pojawienie się PlayStation 4 Pro było sporym sukcesem dla Sony, nawet jeśli grafika w 4K jest tylko skalowana. Producenci gier radzą sobie ze sprzętem coraz lepiej, czego dobrym przykładem jest wydane niedawno Horizon: Zero Dawn. Pytanie jednak, ile mocy w sprzęcie jeszcze drzemie?

W wywiadzie dla serwisu The Sixth Axis Samrat Sharma ze studia Guerrilla Games podał, że PlayStation 4 Pro ma jeszcze mnóstwo mocy.

Nie sądzę, aby uczciwym było stwierdzenie, że wykorzystaliśmy w pełni potencjał sprzętu, ale na pewno uczciwym jest powiedzenie, że jeśli tworzylibyśmy grę od podstaw na PlayStation 4 Pro, zapewne inaczej byśmy wykorzystali jego moc – twierdzi Sharma.

Ciekawe, jak gry na PlayStation 4 Pro będą wyglądać za rok i czy różnica pomiędzy zwykłą wersją konsoli a Pro będzie się powiększać. Co o tym sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.